З 14 по 15 червня 2019 року для юнаків та дівчат було проведено заняття з тактичної та вогневої підготовки для дітей Стодулецької, Антонівської та Глинянської громад .

  Захід відбувся за сприянням Стодулецького сільського голови Голубенко Л.Р. , військового у відставці Зажирко Ю.Д., який запросив керівника громадської організації "ВІЙСЬКОВО-ПАТРІОТИЧНИЙ КЛУБ "СВІЙ" - Касьяна В.В. з армійською групою, старости сіл Антонівка, Глинянка -Зажирко О.В. , а також представника Барської міської ради – Зажирко Н.О.

  Полігон на території хутора Мельники відвідали учні Стодулецької ЗОШ І-ІІ ступенів.

  Перед заняттями учні пройшли інструктаж з техніки безпеки, ознайомились з правилами перебування на полігоні, правилами поводження зі зброєю та боєприпасами. Із школярами працювали досвідчені армійці, які боронили цілісність нашої країни, виконуючи свій військовий обов’язок сміливо та гідно.

  Хлопці та дівчата стріляли з автоматів під керівництвом досвідчених інструкторів з вогневої підготовки.

  На інших учбових місцях юнаки та дівчата потренувалися в швидкості розбору та зборки автомату, згідно установлених армійських нормативів. Потренувалися в споряджені магазинів небойовими патронами, провели курс поводження зі зброєю при стрільбі, дотримання спеціальних мір безпеки.

  Учні освоювали правила пересування у бойовому порядку та вчились реагувати на вогонь умовного противника, у супроводі військових інструкторів.

  Також дітей неабияк зацікавило практичне заняття з маскування снайперських об’єктів з підкопом, де кожна команда проявила свою військовову смикалку та командну злагодженість.

  Особливу увагу військовослужбовці звернули на заходи безпеки по поводженню з вибухонебезпечними предметами та предметами невідомого походження, розповіли про види мінно-вибухового обладнання та загородження.

  Усіх учасників дводенних навчально-польових занять пригощали смачним обідом та вечерею – військові кухарі та кухарі таких навчально – дошкільних закладів, як : Стодулецької ЗОШ І-ІІ ступенів – Шевчук Г.І. і ДНЗ «Сонечко» - Плохотнюк О. О.

  У рамках дводенних військово-польових зборів для юнаків та дівчат до організації та проведення даного заходу, крім військових, безпосередньо залучився депутат Жмеринської районної ради і начальник фінансового управління Жмеринської РДА - Гамарник В.А., який пригощав учасників дійства смачним морозивом.

  В цілому перший день зборів відбувся за планом, учбова мета була досягнута, учні отримали практичні знання і досвід. Та найголовніше молодь відчула себе причетними до військової справи і стала на крок ближчою до захисту своєї Вітчизни.

  Фізична культура та спорт відіграють важливу роль у формуванні, зміцненні, збереженні здоров’я громадян, підвищенні працездатності та збільшенні тривалості життя. Тому другий день зборів пройшов під гаслом "В здоровому тілі - здоровий дух!", який був організований педагогічними працівниками Стодулецької ЗОШ І-ІІ ступенів Дмитрієвою Ю.В., Бойчук Т.І. та Бевз В.М., та Стодулецьким завклубом - Куцою Н.І.

  Кожен конкурс та вікторини були цікавими та захоплюючими, команди запекло змагалася за звання найкращої. До самого завершення змагань зберігалась інтрига, тому що усі команди були сильні та варті перемоги. За підсумками всіх спортивних випробувань, кожну дитину було нагороджено подарунками, які придбала Зажирко О.В - староста сіл Антонівка, Глинянка.

  Дякуємо усім, хто долучився до важливої справи виховання у підростаючого покоління любові до Батьківщини та поваги до тих, хто оберігає її мир та спокій.