Днями в приміщенні управління соціального захисту райдержадмінстрації відбулася незвичайна акція – вручення вимушено переміщеним особам продуктових ваучерів на суму 1000 грн кожен.

  - У районі проживає 100 сімей переселенців, 151 людина, - розповідала начальник управління Н.В.Василик. – Оселилися вони в Браїлові, Станіславчику, Северинівці, Межирові, інших селах. Ваучери отримають 30 чоловік. Їх для кожного п’ять по 200 грн. Отоваритись можна в мережі магазинів «Сільпо». Дійсні вони до кінця 2018 року.

  Представники обласного товариства Червоного Хреста приймали людей і детально пояснювали кожному як скористатись даними благами. Віце – президент Товариства Червоного Хреста України, голова Вінницької організації Товариства С.А.Глухенький зазначив, що ініціатором проекту «Україна – громадський неспокій» є Міжнародний комітет Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, він же є його донором. Визначено чотири категорії отримувачів. На Вінниччині роздадуть 1500 грошових сертифікатів. Торік подібні отримали внутрішньо переміщені особи в східних областях України.

  - Будемо вважати, що виїзд у Жмеринку – пробний, - говорив Сергій Андрійович. – Досі ми приймали людей у приміщенні нашого Товариства у Вінниці за адресою: вул. Грушевського, дзвінки - на телефони 61 -10 – 93, 0502504868 і 0688503274. А сюди приїхали тому, що тут проживає багато внутрішньо переміщених осіб, і, щоб вони не витрачали час, кошти й здоров’я на дорогу до нас, вирішили їхати до них. Правда, є невеличкі проблеми з часом акції: бажано було б, аби вона проводилася десь у березні – квітні. Але й за те спасибі. В міру того, як розмовляємо з людьми і вивчаємо ситуацію на місцях, все більше переконуємося, що категорій отримувачів ваучерів повинно бути більше. Тому, збираючи документи для звіту перед Національним комітетом Червоного Хреста, одночасно збираємо й дані про потребу в подібній допомозі й для інших категорій переселенців: дасть Бог, і вони будуть почуті.