Власне, сама реформа "по суті" стартувала 1 серпня 2017-го року, коли в експериментальному порядку на матеріально-технічній базі Чернігівського обласного військового комісаріату та Козелецького районного військового комісаріату створили територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

  Відповідно до Плану створення на базі військових комісаріатів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, затвердженого Міністром оборони України від 19.04.2018 № 306/3/75,

передбачено створення на базі військових комісаріатів Вінницької області обласного та районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. Цей план передбачає поетапне переформування військкоматів у територіальні центри комплектування та соціальної підтримки до кінця 2018-го року цей процес запустили в 4-х областях України, а саме 111 таких установ створюється на Чернігівщині, Рівненщині, Дніпропетровщині та Одещині. Після цього, до кінця 2019-го року, планується завершити реформу у решті областей. У Вінницькій області до 30.12.2019 року планується створити 29 територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, а саме: Вінницький обласний військовий комісаріат сплановано переформувати у обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, а 28 районних (міських) військових комісаріати – у районні (міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

  Жмеринський об’єднаний міський військовий комісаріат також розпочав роботу, щодо поетапного переходу військового комісаріату у територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Була створена робоча група військовослужбовців та службовців військкомату по підготовці відповідних документів.

  В чому ж суть реформи? Вона закладена в самій назві: на місці військкоматів постануть територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

  Основною метою територіальних центрів є створення прозорої системи надання сервісних адміністративних послуг щодо соціального і правового захисту військовозобов'язаним, резервістам, ветеранам війни та військової служби, пенсіонерам з числа військовослужбовців Збройних сил України та членам їх сімей, яка здійснюватиметься за системою "єдиного вікна".

  Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, на відміну від військкомату, працюватиме не по приймальних днях, а щодня і без обідньої перерви.

  Суттєвою новизною в роботі кожного територіального центру комплектування та соціальної підтримки буде рекрутингова робота. Для цього вже створюються відповідні відділення, де спеціалісти будуть відшукувати людей, яким можна запропонувати вступити на військову службу за контрактом за тими спеціальностями, які потрібні Збройним Силам України.

  При цьому, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, так само як і військові комісаріати, будуть місцевими органами військового управління, які забезпечуватимуть виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації в особливий період людських і транспортних ресурсів на відповідній території.

  Однак, очікується, що виконуватимуть ці завдання центри в рази швидше ніж нинішні військкомати, адже більшість документації буде вестись в електронному вигляді та будуть створені спеціальні бази різних категорій військовозобов'язаних.

  Введення єдиного реєстру військовозобов'язаних, у вигляді єдиної електронної бази даних, покликано вирішити багато проблем як під час мобілізацій, так і під час призовів на строкову службу.

  Загалом функції нової структури залишаться ті ж, що і раніше, але будуть розподілені за окремими блоками: комплектування військ в мирний час та особливий період, мобілізаційна робота, соціальна підтримка, надання юридичної допомоги військовослужбовцям та військовозобов’язаним.

  Новий підхід дозволить посилити заходи вербування громадян на військову службу за контрактом. Набір здійснюватиметься окремо для кожного виду (роду) військ Збройних Сил України. До того ж створення центрів забезпечить прозорість та підвищення якості надання адміністративних послуг громадянам.