В Жмеринській районній державній адміністрації 6 червня 2019 року втретє за день відбулося засідання комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під керівництвом голови райдержадміністрації О.Легези, за участю: голови районної ради В.Малярчука, першого заступника голови райдержадміністрації О.Монастирського, заступника голови райдержадміністрації О.Матвієнка, керівників структурних підрозділів райдержадміністрації, відповідних служб та організацій району, очільників територіальних громад.

  В ході засідання обговорювали ситуацію, яка склалася в районі внаслідок кількаденної негоди.

  Члени комісії доповіли про відпрацьовані заходи для запобігання подальшому підтопленню та руйнуванню об’єктів. Наразі, проводяться роботи щодо спуску води по каскаду водних об’єктів, які належать до басейну річки Рів. На відновлення дорожнього покриття залучено техніку філії «Жмеринський Райавтодор». Жмеринським районним сектором ГУ ДСНС забезпечено відкачування води з підтоплених об’єктів.

  Чимало шкоди заподіяно сільськогосподарським угіддям, про що заявлено 7 агропромисловими підприємствами. Сильними опадами пошкоджено посівів майже на 1000 га.

  Голова комісії О.Легеза наголошував на необхідності якомога швидше з’ясувати обсяги нанесених збитків приватним садибам для виділення матеріальної допомоги постраждалим громадянам. З цією метою очільникам територіальних громад рекомендовано провести обстеження житлових будинків.

  Підсумувавши отриману інформацію, відповідно до чинного законодавства комісія прийняла рішення про те, що збитки, нанесені негодою в окремих населених пунктах слід вважати надзвичайною ситуацією об’єктового рівня.

  По завершенні наради члени комісії здійснили виїзд до найбільш вражених негодою місць для проведення аналізу збитків та відпрацювання подальшого алгоритму дій.