Протягом життя усі ми потребуємо підтримки близьких людей, а в першу чергу, батьків. Саме батьки оберігають дитину, коли вона робить перші кроки і підтримують у скрутну хвилину дорослого життя. Та, на жаль, не усі діти мають люблячих маму й тата. Є й такі, що з самого народження змушені самостійно долати життєві труднощі не розраховуючи на допомогу. Держава створила систему підтримки та виховання дітей-сиріт у вигляді прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, коли дитина виховується не в інтернаті, а в сім’ї людей, готових виконувати роль батьків. Багато хто не знає про сімейні форми виховання, як прийомна сім’я та дитячий будинк сімейного типу.

   Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше 5-ти дітей.

  Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, яка добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1-го до 4-х дітей.

  Метою створення прийомних сімей та ДБСТ є забезпечення належних умов для виховання в сімейному оточенні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні діти влаштовуються в сім’ю до досягнення вісімнадцятирічного віку або до закінчення навчання у професійно-технічних чи вищих навчальних закладах, але не пізніше досягнення ними 23-річного віку.

 - дитина, яка виховується у прийомній сім’ї чи ДБСТ, не позбавляється статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, за нею залишаються всі пільги, передбачені законодавством для таких категорій дітей;

 - утримання прийомної дитини/дитини-вихованця в сім’ї фінансується державою, одному з батьків виплачується грошове забезпечення;

 - між батьками та дітьми даної категорії, сімейних не виникає правовідносин;

 - кандидати в прийомні батьки/ батьки -вихователі обов’язково проходять курс підготовки, розрахований на осмислення батьками проблем, пов’язаних із приходом у сім’ю нового вихованця;

 - батьки у вирішенні проблем прийомної дитини співпрацюють із соціальним працівником, який здійснює соціальний супровід прийомної сім’ї, ДБСТ та надає правові, психологічні, соціально-педагогічні, соціально-економічні, соціально-медичні та інформаційні послуги для належних умов функціонування прийомної сім’ї;

 - діти даної категорії мають право підтримувати контакти з біологічними батьками й іншими родичами в тому разі, якщо таке спілкування не суперечить інтересам дитини і не заборонені рішенням суду.

  Під час створення прийомної сім’ї, ДБСТ врахувується вік батьків та дітей, щоб на час досягнення батьками пенсійного віку всі прийомні діти, діти-вихованці досягли повноліття.

  Необхідною умовою створення умов розвитку та виховання прийомної дитини, дітей-вихованців в сім’ї є згода всіх її членів на влаштування нового вихованця.

  Шановні жителі Жмеринського району! Навколо сотні дітей, що мріють про щасливу сім’ю! Вони сподіваються, що хтось їх по-справжньому полюбить і назве своїм сином чи донькою. Зважтеся на цей крок! Ваша дитина чекає на Вас!

  За інформацією з приводу створення прийомної сім’ї звертайтеся до Жмеринського РЦСССДМ за адресою: м.Жмеринка, вул.Урицького, 23 (Районний будинок культури) або за тел. (04332) 2-16-44