Правила поведінки при аварії з витоком газу

  Дії людини при витоку магістрального газу

  Відчувши в приміщенні запах газу, негайно перекрийте його подачу до плити. При цьому не куріть, не запалюйте сірників, не включайте світло і електроприлади (краще всього знеструмити все приміщення, відключивши електроживлення на розподільному щитку), щоб іскра не змогла запалити газ, який накопичився та не спричинила вибух.

  Ретельно провітріть все приміщення, а не тільки загазовану кімнату, відкривши всі двері і вікна. Покиньте його і не заходьте до нього до зникнення запаху газу.

  При появі у оточуючих ознак отруєння газом винесіть їх на свіже повітря і покладіть так, щоб голова знаходилася вище за ноги. Викличте швидку медичну допомогу.

  Якщо запах газу не зникає, терміново викличте аварійну газову службу (телефон 104), що працює цілодобово.

  Правила поводження з газовими балонами

  Поза будинком газовий балон зберігайте в провітрюваному приміщенні, у вертикальному положенні, не закопуйте його і не ставте в підвал. Прийміть заходи по захисту балона і газової трубки від дії тепла і прямих сонячних променів.

  Утримайтеся від заміни газового балона за наявності поряд відкритого вогню, включених електроприладів. Перед заміною переконаєтеся, що крани нового і відпрацьованого балонів закриті. Після заміни перевірте герметичність з'єднань за допомогою мильного розчину.

  Для з'єднання балона з газовою плитою використовуйте спеціальний гнучкий гумовий шланг з маркуванням довжиною не більше метра, зафіксований за допомогою затискачів безпеки. Не допускайте його розтягування або стискання.

  Довіряйте перевірку і ремонт газового обладнання тільки кваліфікованому фахівцю. Невикористані балони, як заправлені, так і порожні, зберігайте поза приміщенням. В ході приготування їжі стежте за тим, щоб киплячі рідини не залили вогонь і не стали причиною витоку газу. Після закінчення робіт кран балона закрийте. Регулярно чистіть пальники, оскільки їх засміченість може стати причиною біди.

  Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області