Така фінансова підтримка власників особистих підсобних господарств стала результатом продовження в поточному році дії впроваджених у 2018 році Урядом та Мінагрополітики державних програм підтримки розвитку тваринницької галузі.

  За результатами прийому документів у січні-квітні 2019 року 501 власник телят району отримає 1,309 млн. грн. за вирощування та збереження 819 голів молодняку великої рогатої худоби, зокрема, до 5-місячного віку – 61,8 тис. грн., до 9-місячного віку – 203,0 тис. грн., до 13-місячного віку – 1,044млн. грн.

  Найбільше нараховано державної дотації власниками худоби Куриловецької, Потоківської, Почапинецької, Браїлівської, Біликовецької, сільських громад.

  Участь у державній програмі розвитку тваринництва стимулює селян вирощувати телят до забійних кондицій, а не продавати переробникам практично відразу після народження. Адже в країні відчувається дефіцит яловичини як для внутрішнього споживання, так і для експорту.

  Нагадуємо, що для отримання державної підтримки власникам телят по мірі виповнення молодняку чотирьох, восьми та дванадцяти місяців необхідно звертатися в органи місцевого самоврядування за місцезнаходженням господарства та надати копії документів:

  1. паспорта молодняку ВРХ, оформленого згідно чинного законодавства;
  2. паспорта та ідентифікаційного коду фізичної особи - власника молодняка ВРХ;
  3. довідки про відкриття рахунку в банківській установі.

  Документи приймаються до досягнення молодняком 13-місячного віку. Дотація надається за кожні 4 місяці його утримання наростаючим підсумком: від 1 до 5 місяців – 300 гривень за голову; від 5 до 9 місяців – 700 гривень за голову; від 9 до 13 місяців – 1500 гривень за голову. Загальний обсяг дотації не може перевищувати 2500 гривень за одну голову молодняку. В 2019 році дотуванню підлягає також молодняк, набутий шляхом переміщення від інших власників.

  Управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації