Промисловість Жмеринського району представлена харчовою, добувною, лісовою, та іншими галузями.

  До основного кола промисловості району, згідно даних статистики, включено 8 підприємств: ТОВ «Демидівський граніт» (щебінь), ТОВ «Конкорд» (цегла), ТОВ «Швейна фабрика «Браїлівчанка» (верхній одяг), ДП «Жмеринське лісове господарство» (лісопродукція), СП «Комбінат кооперативної промисловості» (хлібобулочні вироби), ПрАТ «Чернятинське пиво» (солод), ДП «Монтажник» та Мартинівське МПД ДП «Укрспирт» яке на даний час не працює.

  За 4 місяці 2019 року промисловими підприємствами району вироблено продукції на суму 76749,8 тис. грн. У порівнянні з відповідним періодом 2018 року спостерігається зростання промислового виробництва у грошовому виразі на 23 млн. грн, або на 44 %.

  Обсяг реалізованої промислової продукції за I квартал 2019 року становить 55,1 млн.грн. У розрахунку на одного жителя реалізовано промислової продукції на 1,6 тис.грн.

  Незважаючи на певні негативні чинники в діяльності деяких промислових підприємств, Жмеринський район має сильні сторони для розвитку промисловості. До них можна віднести наявність сировинної бази (ліси для лісової і деревообробної, поклади піску, глини, щебню для добувної та будівельної галузей), сприятливе географічне положення, розвинута транспортна інфраструктура (автомобільні та залізничні шляхи), наявність вузькоспеціалізованих підприємств .

  Серед найбільш значущих інвестиційних проектів, які було реалізовані в 2018 році на території району є проект підприємство по вирощуванню та реалізації креветки. У приміщенні колишньої хутряної фабрики цілих три поверхи відведено під вирощування королівських креветок. Будівлю повністю відремонтовано, встановлено спеціальне обладнання та запущено перші партії малька.