Упродовж 2015 року облдержадміністрація працювала над економічним зростанням краю, розвитком соціальної сфери Вінниччини та заходами з децентралізації владних повноважень

  Про це під час звіту перед депутатами обласної Ради інформував голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій.

  У контексті питань децентралізації, за словами очільника Вінниччини, робота проводилася за трьома основними напрямами: бюджетна децентралізація, комплекс дій і заходів, спрямованих на децентралізацію адміністративних повноважень і передачу функцій на місця, та реалізація закону про добровільне об’єднання громад.

  «У 2015 році внаслідок бюджетної децентралізації доходи обласного бюджету у своїй структурі скоротилися з 33 % до 16 %, - відзначив Валерій Коровій. - Найбільше зросли доходи в містах обласного значення: у 2,5 рази більше, ніж у 2014 році. За рахунок місцевих податків і зборів істотно зросли доходи сільських та селищних рад, в першу чергу, за рахунок 4-ї групи єдиного податку».

  Голова облдержадміністрації повідомив, що вжито заходи з оптимізації видатків обласного бюджету, а в території кошти тепер надходять через Програму розвитку територіальних громад.

  Валерій Коровій також акцентував увагу на розпорядженні голови ОДА про перехід обласного бюджету на програму «ProZorro», підкресливши при цьому, що вже проведені тендери попередньо засвідчили економію коштів у межах 12-15 %.

  Кардинальна зміна функцій, за словами керівника ОДА, відбувається сьогодні на районному рівні, адже базовим елементом є формування в кожному районі центрів надання адміністративних послуг. «Райдержадміністрації крок за кроком переходять до надання послуг», - наголосив Валерій Коровій. Так, тепер РДА ведуть Єдиний державний реєстр, реєстри доступу до нерухомого майна. Крім того, доступи до цих баз має нині низка органів місцевого самоврядування.

  Торкаючись питань економічного розвитку та інвестиційних процесів, голова облдержадміністрації підкреслив, що за підсумками 2015 року Вінницька область посіла 2 місце за динамікою приростів. Локомотивом же економічного зростання залишається аграрний сектор економіки. У процесі модернізації та розширення потужностей низки підприємств області, за словами Валерія Коровія, створюються нові робочі місця, розпочато будівництво машинобудівного заводу у місті Вінниця.

  Особливу увагу у своїй доповіді керівник ОДА приділив питанням соціальної сфери, зокрема позиціям охорони здоров’я. Він повідомив, що 36 млн. гривень з Державного фонду регіонального розвитку та 4 млн. гривень як співфінансування з обласного бюджету передбачається спрямувати на завершення будівництва та введення в експлуатацію першої черги хірургічного корпусу лікарні ім. Пирогова. Крім того, надається підтримка поліклінічному відділенню обласної дитячої лікарні, онкологічному диспансеру, системі екстреної медичної допомоги.

  «Ми також реалізували проект «Мольфар» щодо системи медичної логістики порятунку поранених, що буде впроваджуватися в зоні АТО. А влітку очікуємо проведення міжнародного тендеру по будівництву сучасного кардіологічного центру, де буде залучено 32 млн. євро коштів Світового банку», - зазначив Валерій Коровій.

  Також керівник ОДА повідомив депутатів про роботу, що здійснюється у сфері екології, та окреслив основні пріоритети у розвитку міжнародних взаємин.