Вінницький обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій» (далі-Центр) надає соціальну послугу «Тимчасовий відпочинок для батьків або осіб, які їх замінюють, догляд за дітьми з інвалідністю». Послуга надається щомісячно по 15 днів до 25 грудня 2019 року сім’ям, які виховують дітей з інвалідністю від 6 до 18 років.

  Особливість послуги полягає в тому, що її отримує і сім’я і дитина з інвалідніcтю (зокрема з ДЦП, аутизмом, синдромом Дауна, гіперактивністю, інтелектуальними та психічними порушеннями, епісиндромом). Виняток складають діти, яким потрібний паліативний догляд (лежачі, які користуються візком, з зондовим харчуванням та з високою потребою медичних послуг).

  Діти проживають в с. Дорожне, Вінницького району, в Тренінговому центрі, по 2 особи в кімнаті. Вночі з ними знаходяться доглядальники, спостереження медичної сестри в денний та нічний час.

  Забезпечуються 5-ти разовим харчуванням, при потребі фахівці Центру надають допомогу в годуванні.

  Комфортні і доступні умови для здійснення санітарно-гігієнічних процедур. Крім цього, на підставі вивчених потреб, дітям надаються необхідні індивідуальні послуги - заміна памперсів, одягання, підмивання, умивання.

  Забезпечується догляд та допомога для тих дітей, що себе не обслуговують.

  Протягом дня проводяться заходи з виховання та сприяння розвитку дітей, організації їх дозвілля і відпочинку.

  Для участі потрібно:

  1. Звернутися в Обласний Центр за адресою: м. Вінниця вул. В.Городецького, 10, та за тел. (0432) 509-145, моб. +380972302001 – Головко Наталія, +380964132227 – Демко Світлана);

  2. Перелік документів:

  • свідоцтво про народження;
  • паспорт, ідентифікаційний код одного з батьків, та дитини;
  • індивідуальна програма реабілітації;
  • довідка-медичний висновок про інвалідність,
  • довідка про проживання дитини в сім’ї;
  • виписка – короткий анамнез з медичної картки;
  • довідка про стан здоров’я (епідоточення);

  3. Після телефонної розмови або особистої консультації з адміністрацією Центру буде проводитись подальша підготовка документів та вивчення потреб дитини.