Природа України багата на різноманітні рослини. Серед них зустрічаються дуже небезпечні для здоров’я. Яскраві, пишні та привабливі , вони прикрашають луки, долини, лісові галявини та іноді зустрічаються навіть у міських парках, на дачах, а інколи - на клумбах. Проте, деякі з «миролюбних» на вигляд рослин можуть спричинити небезпечне отруєння і призвести до погіршення нашого самопочуття, адже часто рослини містять природні отрути, можуть виділяти надто сильний аромат чи містити сік, здатний завдати опіків. Групою ризику є діти до шести років, котрі без догляду дорослих можуть скоштувати квітки отруйних рослин, які яскравим виглядом привертають дитячу увагу.

  ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДИТИНА ЗКУШТУВАЛА ОТРУЙНУ РОСЛИНУ?

  • зберігайте спокій, не хвилюйте власною поведінкою дитину, щоб не погіршити її стан:
  • з'ясуєте у дитини, коли сталася пригода, яку саме рослину вона скуштувала;
  • викличте "Швидку допомогу" за телефоном 103.Виконуйте усі рекомендації лікаря.

  Назвіть вік дитини, вагу, час, коли трапилась пригода, чим саме отруїлась дитина. Малеча повинна постійно перебувати біля вас до приїзду медиків.

  • допоможіть дитячому організму звільнитися від отрути. Якщо постраждала особа при свідомості, промийте їй шлунок. Дайте випити води. Далі, обережно надавлюючи пальцем або черешком ложки на корінь язика, викличте в неї блювоту. Промивання повторити два-три рази.
  • суворо дотримуючись вікових дозувань, зазначених в інструкції, дайте дитині випити ентеросорбенти – препарати, що зв'язують отрути в шлунково-кишковому тракті та виводять їх з випорожненнями (активоване вугілля малоефективне).
  • дії ентеросорбенів значно полегшать стан дитини. Також знизять рівень всмоктування отрути наступні речовини: відвар із лляного насіння, рослинна олія, кисіль, збиті яєчні білки (1–3 штуки).. Через 15–20 хвилин бажано знову викликати блювоту та повторити прийом ентеросорбентних препаратів.
  • корисно зробити очисну клізму: температура води повинна бути нижче 22–24° С. Обсяг води залежить від віку дитини. Для дітей перших місяців життя: 30–60 мл; для дітей від шести місяців до року – 120–180 мл; одно-дворічним малятам - 200 мл; а дітям від двох до шести – 300 мл.

  Увага! При розвитку судом важливо не допустити порушення дихання за рахунок спазму м'язів, тому в рот постраждалого варто вставити черешок ложки, обгорненої бинтом або чистою, попрасованою тканиною. При відсутності в дитини ознак життя, необхідно починати робити непрямий масаж серця і штучне дихання.

  ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ДИТИНА ДОТОРКНУЛАСЬ ДО ОТРУЙНОЇ РОСЛИНИ? При опіках ефірними маслами борщовика, жовтцю, чистотілу необхідно змити небезпечну речовину водою з уражених ділянок тіла. Далі потрібно обробити їх протиопіковими аерозолями, накласти стерильну марлеву серветку, бінт або чисту попрасовану тканину. Для подальшого лікування опіку необхідно обов’язково звернутися до лікаря за кваліфікованою допомогою.

  ДІЗНАТИСЯ КОРИСНУ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ОТРУЙНІ РОСЛИНИ – ЗАПОБІГТИ НЕБЕЗПЕЧНИМ ДЛЯ ЖИТТЯ І ЗДОРОВЯ ВИПАДКАМ!