За традицією, в Жмеринському районі в середині травня проводиться свято «Обдаровані діти – гордість Жмеринщини», яке цього року співпало з Днем української вишиванки, що додало йому патріотичного духу та колориту. На ньому віншують учнів і їхніх наставників за наполегливу працю, непереборну жагу до знань та талант, завдяки яким вони прославляють свій рідний край здобуваючи перемоги у олімпіадах різних рівнів, конкурсах, мистецьких фестивалях. Захід покликаний гідно вшанувати переможців, вручити їм винагороди, озвучити їхні імена широкому загалу. Цьогоріч в списку переможців біля 200 обдарованих дітей із креативними наставниками, а призовий фонд свята, включно із Северинівською ОТГ, склав близько 100 тис.грн.

  Розділити гордість за молоду творчу еліту району прийшли: голова районної державної адміністрації Олег Легеза, голова районної ради Василь Малярчук, його заступник Володимир Бігас, начальник відділу освіти, депутат районної ради Інна Цимбал, методист відділу української мови та літератури, мов національних меншин і зарубіжної літератури Вінницької академії неперервної освіти Світлана Петрина, очільники територіальних громад, представники агроформувань, засобів масової інформації.

  З привітальними промовами виступили Олег Легеза та Василь Малярчук.

  Олег Вячеславович привітав усіх присутніх з Днем української вишиванки, висловив гордість за успіхи дітей, подяку вчителям за наполегливу працю, небайдужість, вчасне розкриття талантів. Запевнив у всебічній підтримці галузі освіти з боку районної влади. Висловив сподівання на те, що Жмеринщина й надалі буде славитися своїми здобутками завдяки успіхам підростаючого покоління. Бажав їм міцного здоров’я, впевненості в собі, у свої сили, віри у свій успіх та свою щасливу долю.

  Найкращі таланти Жмеринщини вітав і Василь Малярчук, дякував вчителям за підготовку майбутньої еліти нашого краю, за те, що сіють золоті зерна знань, які щедро проростають у вихованцях, потрібно тільки підтримувати та дбати про них заради майбутнього нашої України. Привітав усіх зі святом української вишиванки, зачитав віршовані рядки. Побажав присутнім усіляких гараздів, здоров’я та миру в нашій державі.

  У першій номінації «Олімпійський Еверест» віншували тих, хто досягнув цього року найвизначніших та отримав найбільше нагород. Разом з ними вшановували і їхніх наставників. Серед учнів найбільше слів похвали отримала учениця Сербинівського НВК І-ІІІ ступенів Лукашенко Анастасія. Вона здобула 3 перемоги в обласних олімпіадах. Слова «Талановита людина - талановита в усьому» – це про Настю. Адже окрім предметних олімпіад, вона відзначилася і в творчих конкурсах, а найбільшими її здобутками стали - перемога у ІV етапі Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури, яка проходила в м.Кропивницький і зайняте І місце у V Всеукраїнському мистецькому міжрегіональному конкурсі для школярів та студентів коледжів «Шевченкова весна» в м. Вінниці в номінації «Прозова творчість».

  Настя й тримала слово-відповідь від учнівської когорти на святі. Вона зазначила, що гарно навчатися поставила собі за ціль, дякувала своїм наставникам, очільнику відділу освіти – за підтримку та надання стимулу.

  Нещодавно начальник відділу освіти Інна Цимбал відзначила 10-літній ювілей на посаді. Ведучі заходу привітали її з цією датою та надали слово.

  Інна Володимирівна привітала усіх присутніх зі святом, подякувала за підтримку освітянській родині, батькам, сільськогосподарським підприємцям, керівництву району. Відзначила роль вишиванки, рідної мови, українських традицій для українців і для себе особисто.

  Наголосила на тому, що дуже пишається досягненнями освітян. Адже серед великої конкуренції вихованці шкіл району зуміли здобути 12 перемог в обласних олімпіадах. Згадала також юну зірочку Анастасію Лукашенко, яку номіновано на стипендію Кабінету Міністрів України. Зазначила, що цього року перемогами засвітилися усі школи. Щиро дякувала всім за наполегливу працю, висловила сподівання на подальший успіх району. Бажала всього найкращого учасникам святкового зібрання.

  У номінації «Юні ерудити» заслужену винагороду отримали разом з вчителями наймолодші школярі, які показали неабиякі результати в конкурсі «Всезнайко». Привітав ерудовану малечу керівник регіонального представництва СТОВ «Агрокряж» Валерій Віязловський. Він зазначив, що на підтримку галузі освіти в цьому навчальному році підприємством було виділено 150 тис. грн., запевнив освітян у подальшій своїй підтримці. В обличчі Інни Цимбал привітав усіх зі святом та презентував персональний ноутбук.

  Учнів 6-8 класів – переможців районних олімпіад, яких аж 23, нагороджували у номінації «Олімпіадний дебют».

  З промовою виступила Світлана Петрина. Вона виразила своє захоплення тим, що в залі зібралися найталановитіші діти та їхні наставники. Щиро подякувала педагогічному колективу району, батькам, які щедро віддають свої знання, добре виховують своїх дітей, разом з ними ідуть дорогою до перемог. Побажала дітям і педагогам втілення мрій, планів та задумів. Громаді - миру, злагоди, віри у завтрашній день і успіхів в своїх починаннях.

  «Інтелектуальна когорта» об’єднала переможців районних олімпіад серед дев’ятикласників. Разом вони отримали також 23 призових місця.

  Десятикласники таких перемог отримали 26. Їхня номінація так і називалася «Найкращі серед десятих».

  «Призери випускники» отримали 29 перемог в олімпіадах та востаннє отримували лаври в якості школярів.

  В номінації «Учительська еліта Жмеринського району» відзначено тих, хто дав крила надії своїм вихованцям та підготував 2 і більше призерів олімпіад.

  Винагороду отримали й ті вчителі, які мають у своєму резерві по одному учню-переможцю.

  Інна Цимбал вручила нагороди керівникам шкіл, учні яких здобули найбільше призових місць в районних олімпіадах. Серед таких: Сербинівський НВК І-ІІІ ст.. (директор Тетяна Трач), Браїлівська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Людмила Жарук), Станіславчицька ЗОШ І-ІІІ ст.. (директор Ганна Півнюк), Браїлівська ЗОШ І-ІІ ст.. (в.о.директора Альона Івасенко), Демидівська ЗОШ І-ІІ ст.. (директор Наталя Дембовська), Сьомацька ЗОШ І-ІІ ст.. (директор Людмила Костюк).

  Відзначено і юних мовознавців з їхніми наставниками. Це переможці обласного етапу конкурсу ім..П.Яцека, а також олімпіади з іноземної мови.

  Найбільше учасників об’єднала номінація «Творче покоління». На сцену зі своїми нагородами вийшли переможці різноманітних творчих, технічних конкурсів, виставок, фестивалів. В цій же номінації відзначили педагогів – митців за організаторську майстерність у підготовці до фестивалю «Проліски надії».

  Концертну програму підготували учні та педагоги шкіл району, вихованці гуртків при районному будинку творчості. Незмінними ведучими урочистого заходу були директор районного будинку творчості школярів та юнацтва Алла Ланова та директор Северинівської ЗОШ І-ІІІ ст.. Олег Шпаковатий.