Для забезпечення та реалізації права на соціальний захист управлінням соціального захисту райдержадміністрації здійснюється наповнення Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги. Всього в районі зареєстровано 9097 таких осіб, з них:

  1. Інвалідів війни – 77 чол., інваліди війни АТО-14 чол.

  2. Учасників війни – 637 чол.

  3. Сімей загиблих (померлих) ветеранів війни 223 чол., в т.ч. сімей загиблих АТО-11 чол.

  4. Учасників б /д – 382, в тому числі учасників б/д АТО – 328 чол.

  5. Ветеранів військової служби – 18 чол.

  6. Інвалідів Радянської Армії – 1 чол.

  7. «Жертв нацистських переслідувань» – 3чол.

  8. Інвалідів загального захворювання – 1309чол.

  9. Ветеранів праці – 721 чол.

  10. Дітей війни – 3362.

  11. За професійною ознакою 391 чол.

  12. Багатодітних сімей – 409

  13. Дітей з багатодітних сімей – 1462

  Нараховано компенсації на придбання твердого палива та скрапленого газу 156 особам на загальну суму 298,9 тис.грн.

  На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2019 року № 237 «Деякі питання виплати у 2019 році разової грошової допомоги, передбаченої законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» сформовано та підготовлено відомості на 1056 ветеранів війни на загальну суму 1056,5 тис. грн.

  В управлінні соціального захисту населення на обліку для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації перебуває 610 осіб з обмеженими фізичними можливостями. Дані індивідуальних програм занесені в Централізований банк даних з проблем інвалідності.

  До Централізованого банку з проблем інвалідності занесено дані на 73 особи з інвалідністю для забезпечення засобами реабілітації та видано відповідні направлення.

  Починаючи з 2018 року у зв’язку з внесенням змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321, викладено в новій редакції затверджений Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, яким передбачено адресний підхід до забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб зазначених категорій; новий механізм фінансування такого забезпечення за принципом ,,гроші ходять за людиною”; виплату компенсації вартості за самостійно придбані засоби реабілітації та передання фінансування за ТЗР від фонду соціального захисту інвалідів до управління соціального захисту населення. Відповідальним працівником управління створюються двох-, трьох- сторонні договори з підприємствами, які виготовляють ТЗР та після забезпечення осіб з інвалідністю проходить фінансування. Так, з початку року зареєстровано 16 договорів для 39 осіб з інвалідністю, за що з державного бюджету профінансовано 285,0 тис. грн.

  На адресу управління від підприємств –виробників надходять деякі технічні засоби реабілітації для забезпечення осіб з інвалідністю.

  З початку року 15 дітей-інвалідів пройшли курс реабілітації у Державній реабілітаційній установі «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Промінь», 2 інваліда з дитинства - у Вінницькому міжрегіональному Центрі професійної реабілітації інвалідів «Поділля», 5 громадян Жмеринського району оформлені в будинки – інтернати геріатричного типу.

  З 2017 року Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 №110, якою змінено існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг на відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування (путівки) для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників антитерористичної операції через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги на підставі трьохсторонньої угоди (особа - управління - санаторій).

  Тобто відтепер людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації, де перевіряється заклад на відповідність встановленим вимогам. Після цього укладається тристороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.