74-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відзначили 9 травня на Жмеринщині. В урочистих заходах взяли участь голова районної державної адміністрації О.Легеза та голова районної ради В.Малярчук.

  Урочистою ходою під звуки оркестру та бій барабанів, під Державним Прапором України, з квітами у руках та емблемою свята – «квіткою маку» на грудях Жмеринкою пройшла громадськість на чолі зі своїми керманичами у напрямку центральної братської могили воїнів-визволителів.

  Саме тут відбувся урочистий мітинг. Хвилиною мовчання вшановано пам’ять тих, хто поклав свої життя на вівтар майбутнього своєї Батьківщини, разом з тим боронячи світ від коричневої нацистської чуми.

  З привітальними промовами до учасників зібрання звернулися Жмеринський міський голова Ю.Світлак та голова районної державної адміністрації О.Легеза.

  У своєму виступі очільник району відзначив, що 9 травня для кожної української родини є священним, адже за перемогу було заплачено мільйонами людських життів. Серед них 10 мільйонів кращих синів і дочок України, які не повернулись з жорстоких боїв. Ціною важких втрат вплели у лавровий вінок перемоги свою гілку і жмеринчани. Він схилив голову перед їхньою безстрашною мужністю і залізною волею, перед пам’яттю усіх, хто своєю відвагою переміг фашизм, подарував нам майбутнє. Згадав і події, які відбуваються на Сході нашої країни, де тисячі українців, беручи приклад із ветеранів Другої світової, стали на захист суверенітету та незалежності нашої держави. Висловив впевненість, що вони зможуть дати достойну відсіч любому агресору, адже той, хто захищає свою землю – завжди перемагає. Низький уклін адресував усім захисникам України. Вітаючи громадськість від імені районної державної адміністрації, районної ради, депутатського корпусу, жителів району зі святом Великої Перемоги бажав усім, а особливо ветеранам, міцного здоров’я, активного довголіття, родинного затишку, радості, добра та благополуччя, а головне - мирного неба над головою. Закликав вірити у завтрашній день та майбутнє нашої держави.

  Перед жмеринчанами виступив ветеран Другої світової війни А.Захарчук. Він поділився спогадами про війну, прочитав вірш на військову тематику, закликав наших захисників бути сильними, мужніми та вірними своїй Батьківщині.

  До привітань долучився військовий комісар Жмеринського міського об’єднаного військового комісаріату Т.Андрійчук.

  Привітали ветеранів та жителів Жмеринщини представники учнівської молоді.

  Завершився захід масовим покладанням квітів до пам’ятника загиблим воїнам.