У зв’язку із складними погодними умовами, проливними дощами, високою температурою зовнішнього середовища існує загроза виникнення спалахів кишкових інфекцій та харчових отруєнь. З метою запобігання серед населення даних захворювань ДУ «Вінницький обласний лабораторний Центр Держсанепідслужби України» області просить дотримуватись наступних рекомендацій:

- Використовувати для пиття, приготування їжі лише кип’ячену водопровідну, колодязну та привозну питну або бутильовану воду.

- Забороняється використовувати для пиття воду з підтоплених джерел водопостачання (колодязі, артсвердловини, каптажі). Ця вода може бути використана лише після проведення очищення і дезінфекції джерел водопостачання та отримання позитивних результатів лабораторних досліджень.

- Для дотримання особистої гігієни використовувати тільки кип’ячену або питну бутильовану воду. Річкову воду для цих цілей не використовувати!

- Забороняється купатись на затоплених територіях, використовувати повеневу воду для господарських цілей (прання, миття автотранспорту та приміщень).

- Не купувати продукти харчування з рук у приватних осіб на стихійних ринках, зокрема овочі та свіжу рибу з підтоплених територій.

- Споживання харчових продуктів здійснювати з дотримання правил гігієни. Використовувати лише якісні і безпечні продукти харчування з дотриманням термінів та умов зберігання.

- Придбання харчових продуктів здійснювати лише в закладах торгівельної мережі.

- У випадку прояву перших ознак кишкового захворювання терміново звернутись за медичною допомогою.