В Жмеринській районній державній адміністрації 6 травня 2019 року відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії під головуванням заступника голови райдержадміністрації О.Матвієнка. Предметом обговорення членів комісії був випадок спалаху небезпечного вірусного захворювання тварин – африканської чуми свиней, який стався у Вінницькій області в одному з фермерських господарств с.Буша Ямпільського району. Діагноз підтверджений лабораторними дослідженнями.

  Більш детальну інформацію щодо суті питання надали начальник Жмеринського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області М.Горбатюк та начальник відділу безпечності харчових продуктів управління Р.Пустовий. Ними було зазначено те, що існує реальна загроза подальшого широкого поширення АЧС на благополучні території.

  До відома учасників зібрання було доведено проект плану заходів із запобігання виникнення та розповсюдження хвороби на території району.

  В ході засідання виникла дискусія, в процесі якої було з’ясовано ряд важливих питань. Зокрема, обговорили шляхи розповсюдження хвороби та яких профілактичних заходів слід вжити для недопущення надзвичайної ситуації на нашій території. Наразі, такі заходи передбачаються у плані, який було погоджено членами ДНПК. Це постійний контроль за клінічним станом свинопоголів’я, за переміщенням тварин, забоєм та реалізацією продукції, функціонуванням стихійних ринків. Особливо акцентувалася увага на необхідності проведення роз’яснювальної роботи серед сільгосппідприємців щодо страхування тварин, а також серед населення – щодо небезпечності африканської чуми та її високої контагіозності. Йшла мова і про роль органів місцевого самоврядування у здійсненні контролю на згаданих напрямках.