Щорічно в Жмеринському районі проводиться акція, метою якої є забезпечення покращити благоустрій населених пунктів та очистити територію від сміття і бруду. Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації в районі здійснювалася низка заходів, спрямованих на поліпшення стану навколишнього природного середовища, приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, упорядкування пам’ятників, меморіалів, кладовищ, інших пам’яток історії, озеленення населених пунктів, відновлення лісових насаджень, очищення придорожніх смуг автомобільних доріг місцевого та державного значення, т.ін.

  Незважаючи на несприятливі погодні умови зроблено чимало. Так, згідно підведених підсумків:

  Ліквідовано більше 100 стихійних сміттєзвалищ, вивезено сміття понад 600 м3. Також проведено упорядкування паспортизованих сміттєзвалищ. Прибрано сміття вздовж доріг протяжністю більш, ніж 150 км. Зроблено ямковий ремонт понад 6 тис. м2 доріг.

  Відновлено лісових насаджень на площі понад 50 га, де висаджено близько 250 тис. шт.. саджанців дерев.

  В територіальних громадах упорядковано всі об’єкти бюджетної та соціальної сфер. Впродовж акції було задіяно до її проведення близько 3,5 тис. осіб. До їх числа відносяться працівники бюджетних установ, підприємств усіх форм власності, учнівська та студентська молодь, пересічні громадяни.

  По завершенні акції, турбота про навколишнє природнє середовище та благоустрій не перестає бути актуальною. Адже чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять.