19-20 квітня 2019 року в м. Києві відбувся ХХV Всеукраїнський відкритий конкурс читців імені Тараса Шевченка. Започаткований 1991 року, конкурс став традиційним. У ньому взяли участь 200 читців з України та інших держав. Конкурс проводився Національною академією керівних кадрів культури і мистецтв за підтримки Міністерства культури України двадцять п’ятий раз і присвячений 205-річчю від дня народження Тараса Шевченка. Голова журі – народна артистка України Г.Г.Яблонська.

  Вінниччину, а зокрема Жмеринський район та місто Жмеринку представили переможці обласного конкурсу читців «Кобзар і України» Тетяна Шамрай - учениця Браїлівської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. В.О.Забаштанського і Мельник Іванна - учениця Жмеринської НВК ЗОШ І-ІІІ ступенів - гімназії, яка стала лауреатом І ступеню.

  Для всіх учасників конкурсу було організовано культурну програму: безкоштовні екскурсії музеями Національного Києво-Печерського заповідника, Національним музеєм Т.Г.Шевченка, Національним музеєм народної архітектури та побуту України, Національним центром народної культури «Музей Івана Гончара», а також безкоштовне відвідування театрів.