4 квітня 2019 року управлінням агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації проведено нараду-тренінг щодо роз’яснення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 року № 107 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки тваринництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, аквакультури (рибництва)».

  В заході взяли участь начальник управління Катерина Цабак, заступник начальника управління Яків Парчевський, головний спеціаліст управління Олена Бойченко, начальник Жмеринської районної державної лікарні ветеринарної медицини Надія Рубаняк та відповідальні за прийом документів від фізичних осіб спеціалісти органів місцевого самоврядування району.

  Присутніх ознайомлено зі станом виплати фізичним особам спеціальної бюджетної дотації за молодняк великої рогатої худоби у 2018 році. Зокрема, усі фізичні особи, які були включені у Відомість нарахування коштів, вчасно отримали минулорічні виплати.

  В поточному році на виплату дотації за молодняк ВРХ Урядом України виділено 700,0 млн. грн. Прийом документів проводиться органами місцевого самоврядування до 1 травня, 1 вересня та до 1 грудня за місцезнаходженням господарства, навіть якщо власник тварини прописаний в іншому населеному пункті. Право на дотацію мають фізичні особи, які утримують телят до 13-ти місячного віку. Дотація нараховується за кожні 4 місяці утримання молодняку, виплати складають від 300 до 2500 грн.

  Нововведенням поточного року є можливість отримати державну дотацію за телят, набутих шляхом переміщення. Але обов’язковою умовою є оформлення паспортів на таких телят згідно чинного законодавства: у паспорті має бути зазначена дата прибуття тварини в господарство нового власника, засвідчена в установленому порядку та затверджена інформацією, наданою Адміністратором Єдиного державного реєстру тварин.

  Жваву дискусію визвало питання перевірки органами місцевого самоврядування паспортів ВРХ щодо дотримання умов оформлення і термінів реєстрації та ідентифікації тварин.

  Також присутніх було проінформовано про можливість отримання фізичними особами 50-ти відсоткової компенсації вартості закуплених установок індивідуального доїння та охолоджувачів молока (ларів).

  Довідково: у 2018 році 528 власників худоби району отримали 1 млн. 274 тис. грн. за утримання 1000 голів молодняку.

  Управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації