На Жмеринщині продовжує свій рух медична реформа, в рамках якої відбувається ряд перетворень в закладах охорони здоров’я. В першу чергу, змінюється підхід до пацієнта, посилюється матеріально-технічна база закладів задля забезпечення проведення належної діагностики та лікування жителів нашого регіону.

  Начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації Олександр Ярмоленко повідомив, що станом на 1 квітня 2019 року підписали декларації з сімейними лікарями 49654 особи, що складає 80,6% від всього населення. 23 лікаря уклали 1800 і більше декларацій, 3 лікаря понад 1500 і лише 1 лікар менше 1000.

  З квітня місяця розпочинається виписка електронних рецептів пацієнтам, які обрали свого сімейного лікаря за програмою «Доступні ліки». В Центрі первинної медико-санітарної допомоги завершуються підготовчі роботи до старту даної програми. На даний час договір з Національною службою здоров’я України на відпуск ліків за програмою підписали: ПП «Конекс», ТОВ «Подорожник Вінниця», ТОВ «Аптека Доброго дня».

  У зв’язку з тим, що з травня 2019 року плановий прийом сімейним лікарем буде здійснюватися виключно громадян, які підписали декларації, а з липня, за програмою «Безкоштовна діагностика», на рівні ЦРЛ обстеження пацієнтів буде проводитися тільки за направленнями від нього, звертаємося до жителів району з проханням прийняти рішення та обрати свого сімейного лікаря! Інформацію про кількість підписаних декларацій тим чи іншим лікарем можна отримати на сайті Національної служби здоров’я України.

  Слід зазначити, що екстрену невідкладну допомогу надають і будуть надавати усім безкоштовно, в незалежності від підписання декларації.