Зазначив голова Жмеринської райдержадміністрації Олег Легеза під час наради з керівниками структурних підрозділів, присвячену даній тематиці. І закликав працівників управлінь та відділів з підвищеною увагою ставитися до проблем людей, які змушені були змінити місце проживання через складні життєві обставини.

  Детальну інформацію про роботу із вимушено переміщеними особами повідомила начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Н.Василик.

  Станом на 01.06.2016 року на обліку в управлінні перебувають 100 сімей переселенців, які тимчасово прибули з Донецької та Луганської областей. Всього 151 особа, в.ч. працездатних осіб - 31 чол. 2 переселенці, які виїхали з Автономної Республіки Крим та м. Севастополь і тимчасово проживають у Жмеринському районі є пенсіонерами по віку.

  Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 року № 505 переселеним особам нараховується та виплачується щомісячна адресна допомога для покриття витрат на проживання.

  На початку червня 2016 року подано заявку на кошти для виплати щомісячної допомоги 60 сім’ям на загальну суму 70342 грн. 51 коп. Станом на 14.06.2016року кошти для виплати допомоги за червень 2016 року ще не надійшли. Заборгованості по виплаті коштів адресної державної допомоги переселенцям немає.

  На виконання КМУ від 01.10.2014 року № 535 «Про затвердження порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції» управлінням були зібрані документи та виплачена така допомога в розмірі 1176грн. 3 особам.

  З внутрішньо переміщеними особами в районі проведено ряд заходів, а саме на початку року в приміщенні управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації відбувся семінар з громадянами, які вимушено переміщені з районів проведення антитерористичної операції та тимчасово проживають на території Жмеринського району за участю громадської організації «Джерело надії».

  На семінарі обговорювалось питання про можливість отримання гуманітарної допомоги від Міжнародної організації з міграції громадян, які вимушено переміщенні з районів проведення антитерористичної операції. До відома присутніх доведена інформація про те, яким чином буде здійснюватись надання гуманітарної допомоги та в чому вона може бути виявлена (надання взуття, одягу, засобів особистої гігієни, ліків, обігрівачів, канцтоварів та інше).

  На сьогоднішній день 87 внутрішньо переміщених осіб, в тому числі 31 дитина та 13 інвалідів і осіб похилого віку, отримали від Міжнародної організації з міграції громадян гуманітарну допомогу: 112 кг. продуктів харчування, 490 комплектів одягу, 19 гігієнічних наборів, 5 засобів обігріву, 22 ковдри та стільки ж комплектів постільної білизни, пральну машинку, медикаменти, іграшки та інше.

  Управлінням проведена робота щодо вирішення питання продовження надання пільг особам, вимушено переселеним із зони проведення АТО.

  Складна ситуація в районі щодо вирішення питання надання житла переселеним особам.

  Постійно працівниками управління спільно з уповноваженими працівниками селищної та сільських рад здійснюються перевірки матеріально-побутових умов проживання вимушено переміщених сімей, вивчення їх потреб.

  Активну участь у наданні допомоги тимчасово переміщеним особам бере Жмеринська міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста. З серпня 2014 року категорії громадян з інвалідністю 1 та 2 груп, віком до 70р., одинокі похилого віку (70 та більше років), одинокі годувальники, з дітьми до 18р. Отримують підтримку та допомогу. Надано допомогу 59 чол. В т.ч. 19 дітям і 7 особам з інвалідністю та похилого віку. Допомога полягала у наданні продуктів харчування - 72 кг,одягу - 464 одиниць, наборів особистої гігієни 6 штук та інших речей (посуд, іграшки, книги, розмальовки) - 40 шт.

  З початку 2015 року надано такої ж допомоги 21 чол. В т.ч. 5 дітям з яких становить харчування 72 кг, одяг - 464 одиниці, набори особистої гігієни - 7 шт., інше (ковдра) 2 шт., медикаменти - 19 одиниць.

  В травні 2016 року управлінням наданий список внутрішньо переміщених осіб, які зможуть отримати продуктові ваучери в еквіваленті 1000грн. для отоварювання в мережі «Сільпо».

  Видача ваучерів проводиться до 30 червня 2016 р. в приміщені обласної організації Червоного Хреста України.

  24 червня 2016 р. з 11 години розпочато видачу ваучерів на продукти внутрішньо-переміщеним особам в приміщені управління соціального захисту населення Жмеринської райдержадміністрації .