29 березня в приміщенні Жмеринської центральної бібліотеки Жмеринським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено тренінгове заняття на тему: «Стоп булінг».У тренінгу прийняли участь діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування та діти з сімей учасників АТО.

  Мета тренінгу - це розвиток уміння встановлювати партнерські стосунки, здобуття здатності бути гнучким у поведінці та розширення уявлення про особливості спілкування за межами дому, а також ознайомлення учасників заходу з поняттям, формами та структурою булінгу.

  Під час групової роботи використовувались різні методи роботи: інформаційні повідомлення, вправи, рухливі ігри, розглядали ситуації. Діти приймали активну участь, розповідали про випадки, які виникали у їх шкільному колективі. Кожен висловлював свою думку, бачення, радили, як на їх погляд потрібно діяти в певних ситуаціях. Практичний психолог Ковальчук Т.О та педагог соціальний Стовбчата Н.А. акцентували увагу дітей на важливість формування в собі почуття емпатії та переживання до дитини, яка зазнає насильства; розвитку вміння знаходити шляхи виходу зі складних ситуацій; формування навиків відповідальної та безпечної поведінки.

  Групові заходи для дітей даної категорії започатковані у 2017 році працівниками центру та проводяться щоквартально з метою підготовки дітей до самостійного життя. Дуже приємно, що діти з районну з радістю приймають активну участь.