В залі засідань Жмеринської районної ради 27 березня 2019 року відбулася конференція, присвячена питанню протидії булінгу в шкільному середовищі за участю вчителів, вихователів та представників батьківських комітетів. На засіданні були присутні: заступник голови районної ради В.Бігас, начальник Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області Є.Михайленко, заступник начальника Жмеринського міськрайонного відділу державної виконавчої служби А.Довгань, керівник апарату Жмеринського міськрайонного суду Т.Насоненко, старший інспектор з ювенальної превенції Жмеринського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області В.Шихов, практичний психолог РЦСССДМ Т.Ковальчук.

  Начальник відділу освіти райдержадміністрації І.Цимбал розпочала роботу конференції. Вона привітала учасників зібрання, передала вітання від голови райдержадміністрації О.Легези, поінформувала про мету зібрання та представила гостей. Далі ознайомила усіх з перетвореннями, які відбулися в галузі освіти за останні 10 років. Як змінилася мережа освітніх закладів, їх наповненість. Говорила про учнівське середовище, успіхи, яких досягають освітяни та учні сільських шкіл. А також про рейтинг району за показниками освіти в області, результати ЗНО, найвагоміші здобутки. На завершення свого виступу очільник галузі освіти відзначила вагому підтримку з боку керівництва району, депутатського корпусу, закликала батьків також підтримувати освіту. Наголосила на тому, що знання – це єдиний шлях до успіху, тому порадила батькам спонукати та заохочувати своїх дітей до навчання.

  Головний спеціаліст відділу освіти А.Лукова розкрила тему: «Булінг (цькування) у шкільному середовищі». Прокоментувала Закон України від 18.12.2019 року №2657 – VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». Для ілюстрації лекції використала відеоролики про різні прояви насилля.

  Важливість теми відзначив у своєму виступі В.Бігас. Наголосив на тому, що таких негативних явищ не повинно бути в шкільному середовищі ні по відношенню до учнів, ні до вчителів. Тому з цим потрібно боротися спільно батькам з вчителями, обмежувати шкідливий вплив сучасної кінематографії, Інтернету, соціальних мереж, замінюючи його на корисні заняття. Торкнувся також теми релігійного виховання дітей. Закликав об’єднати зусилля для запобігання булінгу в наших школах.

  Т.Насоненко коментувала норми закону в частині відповідальності за вчинення булінгу, процедуру притягнення до неї.

  В. Шихов вів мову про штрафи за цькування, інші методи боротьби з булінгом, правопорушення за участю неповнолітніх, відповідальність за виготовлення, збереження та перевезення наркотиків. А також про права і обов’язки учасників освітнього процесу.

  Є. Михайленко коментував положення згаданого закону, зупинився на обов’язках, які покладаються на батьків і дітей. Тлумачив внесені зміни до документу та їх наслідки. А також інформував про судову практику щодо притягнення до відповідальності за прояви булінгу.

  А.Довгань піднімав тему відповідального батьківства, надав інформацію про урядову підтримку, яка спрямована на те, щоб діти були більш захищеними, а батьки відповідальними. Зокрема, такі ініціативи як «ЧужихДітейНеБуває» - права дитини на аліменти; податкова знижка на розвиток дитини, згідно якої повертається державою частина затрачених коштів на оплату навчання дитини; «МуніципальнаНяня» - відшкодування витрат на няню.

  Т.Ковальчук у формі тренінгу пояснювала учасникам конференції що таке фундаментальні емоції, чи потрібно емоції проявляти, яке вони мають значення у житті та як впливають на формування особистості.

  Ф.Лукова повідомила усім про роботу Національної дитячої «гарячої» лінії для дітей та про дітей.

  І.Цимбал завершуючи роботу конференції подякувала її учасникам за співпрацю, наголосила на актуальності таких зустрічей та піднятих на них питань. Зауважила, що наші діти відрізняються від нас і це потрібно враховувати, намагатися зрозуміти їх, підтримувати, щоб їхнє майбутнє було щасливим.