Слова захоплення та вдячності лунали на адресу Чернятинського народного аматорського хорового колективу 22 березня 2019 року . В актовій залі Чернятинського коледжу панував піднесений святковий настрій. Привітати колектив, який завоював популярність не тільки в районі, але й за його межами та незмінного засновника і керівника хору Віктора Сольвара з ювілеєм прийшло чимало шанувальників.

  Поринути в історію створення, становлення та розвитку колективу допомогли присутнім зворушливі слова ведучої. Хоровий колектив було створено на ентузіазмі тоді завідуючого сільським будинком культури Віктора Сольвара в далекому 1978 році при Чернятинському аграрному технікумі. До складу колективу тоді входило 50 учасників із числа викладачів та студентів навчального закладу. В різні періоди колектив очолювали професійні музиканти, серед яких слід відзначити подружжя Чеміних. Та ось уже близько 30 років керівником та натхненником хорової родини є Віктор Петрович Сольвар. Під його керівництвом в 2001 році колектив отримав почесне звання «народний». Наразі в колективі налічується 37 чоловік. В репертуарі 500 різножанрових пісень.

  Привітати колоритний гурт із знаменною подією прибув голова райдержадміністрації, депутат обласної Ради Олег Легеза. Він виловив своє захоплення творчістю хору, подякував за популяризацію української народної пісні та побажав нових творчих злетів, натхнення та любові. На подальший розвиток очільник району вручив колективу чималеньку суму коштів. А найстарших учасників відзначив Подяками райдержадміністрації та районної ради.

  До слів привітання приєднались начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Юрій Рубан та директор районного будинку культури Людмила Доноаге, які вручили грамоти від Головного управління культури Вінницької облдержадміністрації, Вінницького обласного центру творчості, районного будинку культури та сувеніри.

  Багато подарунків та теплих слів отримали ювіляри від голови Северинівської об’єднаної територіальної громади Олександра Христюка та його заступника Олександра Баніта. Керівник колективу Віктор Сольвар одразу ж випробував звучання подарованого новенького баяна.

  Від усього педагогічного та учнівського колективу слово тримав директор Чернятинської ЗОШ І – ІІІ ст.. Анатолій Кучинський.

  Привітати артистів прибули гості із дружньої Браїлівської громади – селищний голова Валерій Резедент та його заступник Надія Слободенюк, які говорили про плідну співпрацю між громадами в напрямку розвитку української культури.

  Веселою піснею своїх колег вітав гурт «Троїсті музики» Браїлівського селищного будинку культури та народний аматорський фольклорний колектив Токарівського сільського клубу.

  Цього дня присутні доволі могли насолодитись гарним виконанням пісень хорового колективу в цілому так і окремими його учасниками. .