Двадцяту, ювілейну річницю прийняття Конституції України 23 червня 2016 року відзначила громадськість Жмеринського району.

  Урочистості розпочалися із внесення до зали Державного Прапора України та під звуки Державного Гімну.

  Хвилина мовчання була присвячена тим, хто ціною свого життя відстоював права та свободи українського народу, захищав незалежність та територіальну цілісність своєї країни.

  До стели загиблим учасникам антитерористичної операції на Сході нашої країни та Героям Небесної Сотні надано право покласти квіти кращим представникам громадськості Жмеринщини – учаснику бойових дій на Сході України, жителю с.Кармалюкове П.Ковальчуку та волонтеру з с.Чернятин С.Стахмич.

  З вітальною промовою перед учасниками зібрання виступив перший заступник голови райдержадміністрації О.Монастирський. Привітав громадськість з прийдешнім святом від імені голови райдержадміністрації О.Легези. У його промові звучали слова переконання в тому, що день народження Основного Закону України є однією із найважливіших дат для української нації, це є найважливіший атрибут, основа всього законодавства держави, символ гідності і честі. Послідовно і мужньо крізь віки йшов український народ до цієї дати. Ухвалення Основного Закону 28 червня 1996 року стало переломним моментом в історії України, яскравим прикладом того, що бурхливі суперечки та протистояння можуть бути подолані порозумінням, усвідомленням відповідальності, бажанням разом будувати незалежну, правову, демократичну державу. Вперше у вітчизняній історії носієм суверенітету і єдиним джерелом влади визнано народ, а найвищою соціальною цінністю – людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпеку. Ми всі добре розуміємо - мало проголосити дані принципи, набагато важче їх дотримуватись. Процес становлення української держави, реалізація в життя основних положень Конституції України триває і досі. Конституція України після 20 років існування стоїть перед новими викликами сучасного світу, обравши європейський вектор розвитку реаліями сьогодення продиктовані і зміни до Основного Закону. Та, давайте виходити з того, що Україна починається із кожного з нас. Успіх в усіх наших справах прийде тоді, коли кожен громадянин України не тільки користуватиметься правами і свободами, а належним чином виконуватиме свої обов’язки. Доповідач закликав не шкодувати заради цього сил і енергії! Олександр Іванович висловив переконання, що спільними зусиллями, з Божою поміччю ми зуміємо побудувати державу, гідну світлої пам'яті багатьох поколінь українських героїв й достойну для передання її у спадок нашим нащадкам.

  Приєднався до привітань та передав поздоровлення від голови районної ради В.Малярчука його заступник В.Бігас.

  За вагомий внесок у розбудову української державності, сумлінну працю, активну життєву позицію та з нагоди 20-ї річниці Конституції України було відзначено Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради з виплатою одноразової грошової винагороди 49 передовиків виробництва, кращих працівників установ та організацій району, найактивніші представники громадськості.

  Сьогоднішнє нагородження завершилося врученням ще однієї нагороди за зайняте ІІ місце, яку своїм талантом здобув народний аматорський фольклорний колектив «Калина» Кудіївецького сільського будинку культури під керівництвом К.Слободянюка на IV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі автентичних колективів на приз Гната Танцюри.

  Вкотре жмеринчани змогли насолодитися звучанням чудових голосів та неперевершеним талантом артистів академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» Вінницької обласної філармонії під керівництвом заслуженого артиста України А.Кондюка.