Поезія – це мистецтво, що вірує у правду і любов, радощі і страждання, зустрічі і розлуки, вона живе й житиме вічно. Поезією ми захоплюємося, вивчаємо, презентуємо, бо вона підносить нас духовно, збагачує новими відчуттями та своєю неповторністю.

  У читальній залі КЗ "Жмеринська ЦРБ ім. В. П. Вовкодава" відбувся літературний калейдоскоп "Поезія – то сила чарівна" присвячений Всесвітньому дню поезії, що відзначається 21 березня.

  Цей день покликаний дати можливість ширше заявити про себе малим видавництвам, чиїми зусиллями, в основному, доходить до читачів творчість сучасних поетів, а також літературним клубам, які відроджують одвічну традицію живого звучного поетичного слова.

  Під час заходу ведучі розповідали про творчість людей пера і слова: Т. Шевченка і Л. Українки, І. Франка і Л. Костенко, В. Стуса і О. Олеся. Адже, саме поети у своїх віршах доносять до нас красу і велич рідного краю, дарують оточуючим тепло серця, добрий настрій, збуджують замисли і почуття. Найбільш влучно виражають свої думки, переживання, ставлення до життя. І з часом захоплення поезією стає змістом їхнього життя.

  На літературний калейдоскоп до Всесвітнього дня поезії були запрошені: член Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України та Національної спілки письменників України, керівник міськрайонного літературно-мистецького об'єднання "Калинове гроно" В. С. Горлей та член Спілки журналістів України, поет В. О. Джеджула, які читали власні вірші. А учасниця Арт-студії "Дійство" Світлана Черняк (керівник І. Козловська) розказала "Монолог жінки, яка підкорює світ" (автор О. Кузнєцова).

  Присутнім студентам гр. № 17 Жмеринського ВПУ №1 (майстри виробничого навчання Вікторія Крупчук та Світлана Любецька) також було представлено викладку літератури поетів-земляків.

  Віта Гамарнік.