Протягом життя усі ми потребуємо підтримки близьких людей, а в першу чергу, батьків. Саме батьки оберігають дитину, коли вона робить перші кроки, проте у вирії життя виникають різні обставини, чиї батьки деякий час не можуть опікуватися ними в силу різних життєвих обставин, адже бувають випадки, коли через хворобу чи смерть батьків за дітьми нікому доглянути, або через недбалість чи жорстоке поводження дитині загрожує небезпека. Допомогти дітям, має на меті нова форма соціальної роботи – патронат. Це своєрідна домашня альтернатива центрам соціально-психологічної реабілітації.

  Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім'ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров'я під час перебування.

  Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду, виховання та реабілітації дитини у своєму помешканні. Проходять спеціальну підготовку – навчальний курс, щодо роботи з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах.

  Патронатним вихователем не може бути особа, зазначена в статті 212 Сімейного кодексу України.

  Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців.

  У окремих випадках, за рішенням органу опіки та піклування, термін може бути подовжено до 6 місяців.

  Патронатні вихователі за надання послуг отримують заробітну плату. Розмір грошового забезпечення становить п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб на місяць — 9 605 грн. (оплата здійснюється за кожен відпрацьований день). Розмір оплати збільшується на 10% за кожну дитину віком до 1 року, дитину з інвалідністю.

  На утримання дітей влаштованих в сім’ю виплачується допомога два прожиткових мінімумів: для дітей віком до 6 років — 3 252грн., для дітей віком від 6 до 18 років — 4 054 грн.

  У цей час соціальні працівники допомагають батькам подолати труднощі, через які дитину було вилучено. Якщо ж відновити здатність батьків виховувати свою дитину неможливо, їй знаходять іншу форму сімейного виховання.

  Запрошуємо до співпраці усі небайдужі родини району.

  За детальною інформацією звертайтеся в Жмеринський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Наша адреса: вул. Михайла Грушевського, 23 м.Жмеринка ( в приміщені Жмеринського районного будинку культури). Телефон: 2-16-44.