В Северинівській об’єднаній територіальній громаді 21 березня 2019 року відбулися збори-сходи місцевих жителів, під час яких очільник громади О.Христюк представив загалу звіт про роботу у 2018 році. До участі у зборах було запрошено голову районної державної адміністрації, депутата обласної Ради О.Легезу та голову районної ради В.Малярчука.

  На зібранні були присутні: керівник апарату райдержадміністрації Т.Москальчук, начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко, дільничий офіцер поліції О.Трач, директор Северинівської ЗОШ І-ІІІ ст.. О.Шпаковатий, головний лікар Северинівського спеціалізованого санаторію для дорослих В.Малащук, завідувач Чернятинської АЗПСМ В.Кузьмінський, завідувач Северинівської АЗПСМ Ю.Нагорний, представники громадських організацій, жителі громади.

  У своєму звіті О.Христюк зупинився на основних досягненнях минулого року, окреслив плани на поточний рік. Зокрема, планується провести модернізацію котелень шкіл, ремонт та опалення Токарівського клубу, побудувати внутрішні вбиральні в Чернятинській ЗОШ І-ІІІ ст. Одне з наболілих питань – це сортування та вивезення сміття. З 1 квітня планується розпочати процес, для цього замовлено спеціальні мішки, плата за вивіз буде різнитися в залежності від того сортоване сміття чи ні. Також з квітня розпочне свою роботу інспектор, який слідкуватиме за порядком. Кошти, які надходять до бюджету громади за соціальними угодами з сільськогосподарськими виробниками будуть використані для продовження проведення вуличного освітлення в населених пунктах. В громаді виготовлено 2 проектно-кошторисних документації на капітальний ремонт доріг на суму 1 млн. 200 тис. грн.. Також проводитиметься поточне підсипання доріг.

  Северинівська ОТГ одним з важливих завдань вважає спрямування роботи на пошук позабюджетних альтернативних джерел фінансування та налагодження співпраці з різноманітними фондами, програмами та грантами. Завдяки цьому в минулому році було відремонтовано Северинівський будинок культури, встановлено камери спостереження та створено ситуаційний центр. Реалізовується проект відновлення музею Северинівського санаторію. Написано проекти на сортування сміття та проведення каналізації в Чернятині, 6 проектів подано на обласний конкурс проектів регіонального розвитку.

  В 2019 році також заплановано закупити у школи мультимедійні дошки та холодильники, створити куточок для перебування одиноких престарілих людей.

  В ході зборів місцеві мешканці піднімали питання про можливість збільшення ліміту на безкоштовні ліки, встановлення тарифу на воду. Ці питання розглядатимуть на найближчій сесії.

  Перед громадою виступив О.Легеза, він подякував за запрошення на збори, відзначив важливість живого спілкування з людьми. Запропонував до перегляду фільм «Вінниччина - 2018. Є що сказати!» та презентацію досягнень району за 2 останні роки, які є своєрідним звітом очільників області і району перед громадою.

  В.Малярчук подякував голові об’єднаної територіальної громади О.Христюку та його заступнику О.Баніту за досягнуті успіхи. Зауважив, що саме за об’єднаними громадами майбутнє, адже це має великі переваги - кошти залишаються в місцевому бюджеті, як їх використати також вирішує громада. Поінформував про перспективу об’єднання громад нашого району, а також подальшу адміністративну реформу та виклики, які вона ставить перед нами. Однією з умов при створені повітів та обрані повітового центру буде наявність лікарні інтенсивного лікування. Саме тому район прикладає максимум зусиль для цього. Зміцнюється матеріально-технічна база ЦРЛ. А ще закуповується необхідне обладнання для забезпечення проведення безкоштовних клініко-діагностичних обстежень у рамках реалізації другого етапу медичної реформи. Також зупинився на темі реформи освітньої галузі та створенні Нової Української школи. Поінформував, що зроблено в цьому напрямку. Розповів про урядову програму впорядкування дорожнього фонду, обсяги фінансування, напрямки доріг, які ремонтуватимуть в цьому році.

  Доповнив розповідь О.Легеза, а також поінформував про реформу галузі електропостачання. Про проведення тендерних процедур та закупівлю медичного обладнання з метою створення умов рівня області та як шанс стати повітовим центром. Повідомив, що на 2019 рік районом захищено проект ремонту доріг на суму 20 млн.грн.

  Очільники району також піднімали тематику страхової медицини, відповіли на запитання про заміну аварійних електроопор. Наразі, поінформували що власними силами вже заготовлено 350 стовпів.

  Ще йшла мова про втілення в життя великого інвестиційного проекту з вирощування королівських креветок, які експортуватимуться до Європи. Висловили сподівання на продовження роботи з іншим інвестором, що дасть можливість створити додаткові робочі місця.

  Керівники району впевнені в тому, що саме залучення значних інвестицій та створення підприємств з великою кількістю робочих місць – це надійна запорука майбутнього нашого району.