Весна… 1944 рік… Жмеринщина…

  (до 75 – річниці визволення)

  Події, які відбувались в цей період з року в рік згадує наш район та місто. Розповіді очевидців тієї весни неустанно передаються з покоління в покоління. Ця пора стала порою визволення нашого рідного краю від німецько-фашистських загарбників. Численні юнаки та дівчата разом із своїми батьками відстояли і захистили матір-Вітчизну від фашистського поневолення ціною власного життя, щоб наступні покоління жили у вільній країні.

  Традиційно Днем визволення Жмеринки вважалося 18 березня, так як саме в цей день дали салют 12-ма артилерійськими залпами із 124 гармат на честь цієї події. Але бої за Жмеринку тривали ще 3 дні. Остаточно опір ворога був зламаний о 14 годині 21 березня 1944 року, про це свідчать спогади учасників тих подій.

  Відзначенню 75-річчя визволення області та Жмеринського району від фашистської навали присвятили годину пам’яті під назвою «Незгасаючий вогонь безсмертя» працівники КЗ «Жмеринська ЦРБ ім. В. П. Вовкодава».

  На захід були запрошені учні місцевих шкіл. Ведучі заходу бібліотекар Альона Шеремета та бібліограф Ольга Захарчук відтворили хронологічно сторінки героїчної боротьби і звитяг наших жмеринчан проти лютих загарбників. Під час заходу гостям було представлено відеосюжети про події того часу, що відбувалися саме у Жмеринці та Жмеринському районі. На закінчення науковий співробітник міського історичного музею Л. Л. Тупчій вшанувала визволителів своїм власним віршем «Ветераны».

  Також до заходу було підготовлено перегляд літератури «Велич ратного подвигу», на якому було представлено видання, світлини та документи, що інформують про перебіг тих подій.

  Кожен з нас повинен знати та пам’ятати про подвиг нашого народу. Низький уклін Вам – наші визволителі!

  Ольга Захарчук