20 березня 2019 року перед громадою звітував Почапинецький сільський голова А.Поліщук. Участь у зібрані взяли перші особи району – голова райдержадміністрації, депутат Вінницької обласної Ради О.Легеза та голова районної ради В.Малярчук, заступник голови районної ради .Бігас, керівник апарату райдержадміністрації Т.Москальчук, начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко, провідний спеціаліст відділу призначення соціальних допомог і субсидій управління соціального захисту населення Н.Чумак, заступник начальника СО «Жмеринські ЕМ» І.Дученко, представники сільськогосподарських підприємств, жителі громади.

  У своєму виступі А.Поліщук зазначив, що в громаді проживає 620 чоловік, впродовж року народилося 4 дітей, а померло 15 осіб. За минулий рік вдалося чимало зробити. Наразі, в дитячий садочок закуплено меблів на суму 15 тис. грн., замінено електрокабель (24 тис. грн.), в школі проведено заміну вікон на енергозберігаючі на суму 147 тис. грн., з аварійної будівлі в приміщення сільської ради перенесено ФАП, на проведення вуличного освітлення затрачено 53 тис. грн.. До бюджету ради надійшло 278 тис. грн за соціальними угодами. В планах на поточний рік провести очистку ставу та відремонтувати греблю, продовжити проведення вуличного освітлення, ямковий ремонт дороги, ремонт покрівлі будинку культури, ліквідувати стихійне сміттєзвалище, провести благоустрій кладовища, грейдерування доріг, т.ін.

  О.Ярмоленко говорив про роботу ФАПу, укладання декларацій з сімейними лікарями, програму «Доступні ліки», проведення безкоштовних клініко-діагностичних обстежень на базі ЦРЛ за рахунок коштів Національної служби здоров’я України в рамках реалізації другого етапу медичної реформи, про інтерактивну карту, електронні рецепти і картки.

  В.Малярчук презентував відеофільми, які ілюструють досягнення області та району за останні роки та є своєрідним звітом очільників області і району перед громадою.

  Присутні в залі переглянули фільм «Вінниччина - 2018. Є що сказати!» та презентацію досягнень району.

  У своїх коментарях до побаченого В.Малярчук більш детально зупинився на позитивних зрушеннях у кожній галузі району. Акцентував увагу на питаннях збільшення відсоткової ставки оплати за оренду земельних паїв, проведення ремонту доріг, залучення для цього додаткових коштів, а також для модернізації медичної галузі, зміцнення матеріально-технічної бази ЦРЛ для підготовки до створення лікарні інтенсивного лікування, що дало б нашому району перевагу під час проведення адміністративної реформи та вибору повітового центру. А також про децентралізацію влади, об’єднання територіальних громад, перспективний план об’єднання громад нашого району. Зачепив тему освітньої реформи, продовжив тему доріг, говорив про урядову програму упорядкування дорожнього фонду. Відзначив роль голови райдержадміністрації, голови обласної Ради у залученні в район додаткових коштів. Поінформував про реалізований інвестиційний проект з вирощування королівських креветок та перспективу реалізації ще одного.

  Коли в залі розпочалася дискусія, від жителів громади надходили запитання наступного характеру: про об’єднання територіальних громад, заміну електроопор, розчистку дерев, фальсифіковані ліки, аптечні пункти, шкідливість телефонних вишок, т.ін.

  О.Легеза поділився досвідом встановлення телефонних вишок, поінформував про роботу, яку проведено для забезпечення проведення заміни електроопор.

  І.Дученко надав інформацію про створення нової енергетичної компанії «Енера», передачу показників лічильника, формування та оплату рахунків.

  У ході зборів також обговорили питання транспортних перевезень.

  Голова райдержадміністрації О.Легеза поінформував про проведення конкурсу перевізників, яку відтепер проводитиме район, про ремонт доріг та великий обсяг коштів, які виділено на 2019 рік для проведення робіт, а саме: що район захистив проект на 20 млн. грн. для ремонту 9 напрямків доріг. Почапинецька сільська рада цього року отримає 200 тис. грн..

  Постало питання спорудження сміттєпереробного підприємства на території Людавського полігону. О.Легеза завірив жителів громади в тому, що проект поки що заморожено, роботи припинено. І це результат діяльності ініціативної групи та підписаного меморандуму з Вінницькою міською радою. Подальші дії будуть проводитися тільки з відома та згоди місцевих жителів.

  Очільник району відповів на запитання про причину низької ціни на молоко від населення. Він зазначив, що час та напрямок, за яким рухається наша країна вимагає дотримання європейських стандартів, молоко ж яке здають селяни їм не відповідають. Вихід із ситуації бачить у об’єднанні в кооперативи та закупівлі доїльного і охолоджувального обладнання.

  Н.Чумак відповідала на запитання щодо призначення та виплати субсидій, їх монетизації.

  Громада приймала рішення про доцільність встановлення вишки мобільного оператора.