(У квітні 2019 році МОЗ України впроваджує електронні медичні карти, що мають стати першим кроком до безпаперової роботи лікарів. Такі системи вже успішно працюють у багатьох країнах.)

  В рамках реалізації медичної реформи 15 березня 2019 року для медичних сестер Центру первинної медико – санітарної допомоги був проведений семінар, під час якого розглядались питання ефективного впровадження електронної медичної картки.

  Медичних працівників навчали навичкам роботи у відповідній програмі, введені даних пацієнта, правил заповнення електронних карток, ін..

  З квітня місяця дані пацієнта можуть збиратися в декількох медичних закладах, і завдяки тому що вони зберігаються в централізованій системі, в подальшому будь-який заклад охорони здоров’я та будь-який лікар можуть мати доступ до цих даних практично в цілодобовому режимі 24/7, але в тому обсязі, який дозволив пацієнт і який є необхідним для надання медичних послуг. Таким чином вирішується проблема, коли в різних закладах у пацієнта різні картки і записи, і дуже часто жоден з цих наборів документів не містить вичерпної інформації про пацієнта.

  В Україні впровадження електронної медичної картки здійснюватиметься в декілька етапів, на кожному з яких буде реалізовано функціонал, що дозволяє вносити до неї різні набори записів.

  1-й етап, який уже розпочинається з квітня 2019 року: лікарі, що надають первинну медичну допомогу, вноситимуть дані про візити пацієнтів з використанням ICPC-2 і дані, які зараз вносяться в медичну картку амбулаторного хворого.

  Також з’явиться можливість виписувати електронні рецепти та електронні направлення.

  2-й етап — середина 2019 року: спеціалісти, що працюють в амбулаторіях, зможуть вносити в централізовану електронну медичну картку консультативні висновки; спеціалісти діагностичних центрів вноситимуть результати найбільш поширених лабораторних досліджень. Також із середини 2019 року планується впровадження електронних листків тимчасової непрацездатності.

  3-й етап — початок 2020 року: стаціонари зможуть вносити в централізовану електронну медичну картку дані, пов’язані з випискою пацієнтів (обсяг даних, подібний до форми карти пацієнта, що вибув зі стаціонару, № 66/о).

  Дані нововведення дозволять ліквідувати бюрократичні перепони та покращити якість надання медичних послуг.