На засідання комісії з питань захисту прав дитини, яке відбулося 18 березня 2019 року під головуванням першого заступника голови Жмеринської райдержадміністрації О.Монастирського, окрім інших питань, розглядалося питання стану дотримання виконавчими комітетами селищної, сільських рад прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на житло, в якому вони проживали з батьками, рідними тощо до влаштування у сімейні форми виховання або відповідні заклади і прав на забезпечення житлом даної категорії дітей та осіб з їх числа.

  У зв’язку з цим до участі у засіданні комісії було запрошено сільських, селищного голів, представників виконкомів місцевих рад та начальника фінансового управління райдержадміністрації В.Гамарника.

  Суть питання виклали начальник служби у справах дітей Н.Довгополюк та головний спеціаліст служби А.Навроцька. Перелічуючи законодавчу базу, яка регламентує цей процес, акцентували увагу на постанові Кабінету Міністрів України від 15.11.2017 року № 877 «Про затвердження Порядку та умов надання у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа» зі змінами. Наголошували на необхідності належного ведення квартирного обліку, осіб, які потребують поліпшення житлових умов в т.ч. і дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Зазначили, що допомогу представникам органів місцевого самоврядування у підготовці документів, необхідних для взяття їх на квартирний облік та отримання державної субвенції надаватимуть служба у справах дітей та відділ містобудування і архітектури.

  В ході засідання також розглянуто питання: про надання згоди на дарування будинку, в якому зареєстровані малолітні діти; про вжиття заходів щодо захисту прав малолітньої дитини, яку матір та інші родичі відмовилися забрати з пологового будинку, іншого закладу охорони здоров’я; про доцільність надання статусу дитини, постраждалої внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

  Комісією були прийняті рішення, які в повній мірі забезпечують збереження прав і законних інтересів дитини.