В Браїлівській селищній раді відбулися збори-сходи громадян, в яких взяли участь: голова Жмеринської районної державної адміністрації, депутат Вінницької обласної Ради О.Легеза, голова районної ради В.Малярчук, керівник апарату райдержадміністрації Т.Москальчук, начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко, начальник відділу державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення Н.Вдовиченко, заступник начальника Жмеринського об’єднаного управління Пенсійного фонду Вінницької області Н.Абрамова, головний спеціаліст відділу у Жмеринському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області А.Садовська, головний інженер філії «Жмеринський Райавтодор» В.Марценюк, дільничий офіцер поліції О.Максимишин, сільськогосподарські підприємці, жителі смт.Браїлів та с.Сьомаки.

 Селищний голова В.Резедент звітував про пророблену в 2018 році роботу.

  О.Легеза у своєму виступі презентував відеофільми про досягнення області та району за останні роки, які є своєрідним звітом очільників області і району перед громадою.

  Присутні в залі переглянули фільм «Вінниччина - 2018. Є що сказати!» та презентацію досягнень району.

  Голова райдержадміністрації коментував побачене. Зупинився на інвестиційному проекті з вирощування королівських креветок, який втілено в життя, що дало змогу створити 35 робочих місць, креветки постачатимуть до столу європейцям, відповідними будуть і надходження до районного бюджету.

  Олег Вячеславович висловив щиру подяку сільгоспвиробникам за підтримку громади.

  Констатував той факт, що працюють програми державної підтримки аграріїв. А також відзначив позитивну дію дотаційних виплат населенню за утримання молодняка ВРХ.

  Поінформував про урядову програму упорядкування дорожнього фонду країни, обсяги її фінансування. Зазначив, що спільно з колегою по депутатському корпусу В. Гнатишиним (генеральним директором СТОВ «АгроКряж», орендарем земель громади) посприяли виділенню додаткових коштів на ремонт доріг. Що дало змогу провести великий обсяг робіт в районі, в тому числі і на території селищної ради. А також повідомив, що в поточному році заплановано проведення ремонтних робіт на дорогах Браїлівської селищної ради на суму приблизно 1 млн.грн.

  Керівником району відзначено позитивні зміни в умовах проживання одиноких престарілих громадян, які мешкають в Браїлівському відділенні постійного чи тимчасового проживання Територіального центру соціального обслуговування.

  В контексті розмови про галузь освіти було відзначено вагомі здобутки вчителів та учнів району. Йшла мова про реформу галузі, забезпечення матеріально-технічної бази для становлення Нової Української школи, створення опорних шкіл, якою є і Браїлівська ЗОШ І-ІІІ ст.. В минулому році школа отримала обладнання для сучасного математичного класу. Арсенал району поповнився ще 3 шкільними автобусами.

  О.Легезою було наголошено, що в районі закладається фундамент для створення лікарні інтенсивного лікування, що може стати одним із переважаючих факторів у виборі повітового центру під час проведення адміністративної реформи. Для модернізації та посилення матеріально-технічної бази центральної районної лікарні залучено додаткових 5 млн. грн.. на закупівлю необхідного обладнання для здійснення обов’язкових безкоштовних клініко-діагностичних обстежень в рамках реалізації другого етапу медичної реформи.

  В.Малярчук детально зупинився на питаннях децентралізації влади та об’єднання територіальних громад. Повідомив про перспективний план об’єднання громад району. Повідомив про проведення тендерних процедур на закупівлю сучасного медичного обладнання та придбання лабораторного устаткування. Подякував О.Легезі за сприяння залученню додаткових коштів для реалізації задумів. Зупинився на темі реформи освітньої галузі, створення Нової Української школи, опорних шкіл. Говорив про інвестиційні проекти, які можуть стати реальними рушіями економіки району.

  В ході дискусії з учасниками зібрання поставали питання про електропостачання - передачу показників лічильника, погану напругу, аварійну лінію електропередач.

  О.Легеза з цього приводу зазначив, що район поставив перед собою завдання замінити аварійні електроопори, що усуне відразу багато проблем.

  Піднімали також питання отримання земельних ділянок під ОСГ, створення громадського пасовища, ремонту доріг, стихійних сміттєзвалищ, ін..

  Особливо гостро в громаді стоїть питання заборони руху по території селища багатотонних вантажівок, які руйнують дороги, мости, будівлі. Нажаль, шлях для вирішення цього питання ще не знайдено.

  О.Легеза повідомив браїлівчан про те, що районом на 2019 рік захищено проект ремонту доріг на 20 млн. грн. Зауважив, що проблема руйнування доріг вантажівками має мати нестандартне рішення. Закликав депутата районної ради М.Самборського, який проживає в Браїлові, разом попрацювати в цьому напрямку.

  В.Резедент повідомив про написання трьох проектів ремонту доріг, та прийняття сесією селищної ради рішення про розробку проектно-кошторисної документації.

  Очільники району вели мову про плани подальшого розвитку району, інвестиційні проекти, які можуть реалізуватися у майбутньому.

  Жителька територіальної громади О.Задойко висловила слова подяки голові райдержадміністрації О.Легезі за надану можливість ознайомитися зі здобутками області та району, а також за дотримання свого слова.

  О.Ярмоленко поінформував жителів громади як в районі працює програма «Доступні ліки», про її фінансування, залучення мережі аптек.

  Індивідуальні консультації жителям громади надавали Н.Абрамова, Н.Вдовиченко, А.Садовська.