В зборах-сходах громадян Потоківської сільської ради, які відбулися 15 березня 2019 року взяли участь: голова Жмеринської районної державної адміністрації, депутат Вінницької обласної Ради О.Легеза, його заступник О.Матвієнко, керівник апарату райдержадміністрації Т.Москальчук. У складі робочої групи приїхали: начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко, начальник відділу державних соціальних інспекторів управління соціального захисту населення Н.Вдовиченко, заступник начальника Жмеринського об’єднаного управління Пенсійного фонду Вінницької області Н.Абрамова, головний спеціаліст відділу у Жмеринському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області А.Садовська, начальник Жмеринського відділу поліції В.Домбровський, головний інженер філії «Жмеринський Райавтодор» В.Марценюк, дільничий офіцер поліції О.Півторак, сільськогосподарські підприємці, жителі сіл Потоки та Рижавка.

  Сільський голова П.Коломієць прозвітував перед громадою про пророблену роботу у 2018 році. Поінформував, що в громаді проживає 667 чоловік, впродовж року народилася 1 дитина, але померло 17 осіб. Світлу пам’ять померлих вшановано хвилиною мовчання.

  Впродовж року від 65 громадян надійшло 92 звернення, які було розглянуто виконкомом сільської ради. Питання стосувалися землі та соціального захисту. На території ради свою діяльність провадять 6 сільськогосподарських виробників, працює 2 магазини, школа та 2 заклади культури. В минулому році проводився поточний ремонт сільських доріг та вуличне освітлення. Завдяки підтримці агровиробників закуплено стільці до сільської ради, накриття для колодязів, також ними надавалася допомога у розчистці снігу. За рахунок коштів, які отримано за соціальними угодами закуплено насос для водогону. За активну підтримку громади П.Коломієць щиро подякував сільськогосподарським підприємцям. З бюджету сільської ради надавалася матеріальна допомога 12 учасникам АТО та 4 воїнам – афганцям, громадянам, які потребували лікування. Виділено субвенцію на установи спільного користування, а також на харчування і підвіз дітей, проїзд вчителів, оплату енергоносіїв. Очільник громади подякував жителям с.Рижавка за велику активність під час проведення благоустрою, відзначив меншу активність потоківчан. З проблемних питань назвав благоустрій кладовища, наведення порядку біля домогосподарств, обрізку дерев на кладовищі. Відповідав на запитання про вивіз підсипного матеріалу на дороги, заміну електричних лампочок на вулиці.

  О.Легеза у своєму виступі подякував громаді за запрошення на збори, відзначив перевагу живого спілкування з людьми. А також презентував відеофільми, які ілюструють досягнення області та району за останні роки та є своєрідним звітом очільників області і району перед громадою.

  Присутні в залі переглянули фільм «Вінниччина - 2018. Є що сказати!» та презентацію досягнень району.

  Голова райдержадміністрації коментуючи показане, відзначив великий поступ області та району у напрямку реалізації реформ і, хоча важко жити в період проведення змін, та влада робить все можливе для того, щоб результати говорили самі за себе. Підкреслив нерозривний зв’язок децентралізації влади і медичної реформи. Аргументував великі вкладення в медичну галузь необхідністю створення лікарні інтенсивного лікування, яка в майбутньому може стати одним із факторів, який вплине на рішення про обрання повітового центру. Говорив про залучення додаткових 5 млн.грн. на закупівлю необхідного обладнання для реалізації другого етапу медичної реформи – забезпечення проведення обов’язкових безкоштовних клініко-діагностичних досліджень на базі ЦРЛ. Поінформував про втілення в життя інвестиційного проекту з вирощування на Жмеринщині королівських креветок, що дало 35 робочих місць і експортні відносини з Європою. Очільник району наголосив на тому, що з року в рік все більше коштів з району передається на сільські ради для розвитку інфраструктури. Говорив про програми підтримки аграрного бізнесу та виплату дотацій селянам за утримання молодняка ВРХ. Про проведення великого об’єму роботи щодо ремонту доріг та залучення для цього додаткових коштів. Поінформував про те, що районом на 2019 рік захищено проект ремонту доріг на 20 млн. грн.., ремонтуватимуть і дороги на території Потоківської сільської ради. Завірив в тому, що район і надалі фінансово підтримуватиме спорудження водогонів. Говорив про підтримку галузі освіти, отримання 3 шкільних автобусів, забезпечення реалізації освітньої реформи та формування «Нової Української школи», відзначив вагомі здобутки освітян та учнів.

  Начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко продовжив тему медицини, відповів на запитання місцевих жителів.

  В.Марценюк доповів про плани поточного року щодо упорядкування доріг, відповів на запитання.

  Питання, що стосувалися електрозабезпечення, зокрема, аварійних ліній електропередач коментував О.Легеза. Він повідомив, що район своїми силами заготовив вже 350 електроопор, які будуть використані для заміни аварійних.

  Жителів громади цікавило питання низької закупівельної ціни на молоко від населення. О.Матвієнко надав роз’яснення про державні стандарти на харчове молоко. Для досягнення даних норм необхідне спеціальне обладнання, тому рекомендував об’єднуватися в кооперативи.

  О.Легеза підтримав цю думку та висловив готовність допомогти у їх створенні.

  Присутні у залі фахівці А.Садовська, Н.Абрамова та Н.Вдовиченко надавали відповіді на запитання стосовно землі, пенсійних виплат, призначення і виплати субсидій, процесу їх монетизації.