В зборах-сходах громадян Мовчанської сільської ради 12 березня 2019 року взяли участь голова Жмеринської районної державної адміністрації, депутат Вінницької обласної Ради О.Легеза та робоча група, у складі якої представники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій району.

  В ході спілкування з людьми з’ясовувалися нагальні проблеми громади, надано роз’яснення новацій в законодавчій базі та відповіді на питання різного характеру. Жителів села ознайомлено зі здобутками області та району останніх років.

  Під час заходу заслухано інформацію про роботу виконавчого комітету сільської ради. Співдоповідачами сільського голови Г.Проця були: секретар сільської ради К.Огороднік, бухгалтер Л.Войтович, інспектор з земельних питань В.Проць.

  Так, до відома присутніх в залі було доведено, що в громаді фактично проживає 350 осіб, минулого року народилася 1 дитина, 11 чоловік померли.

  Світлу пам’ять своїх односельчан громада вшанувала хвилиною мовчання.

  За 2018 рік проведено 12 засідань виконкому, де розглянуто 79 питань і 9 засідань сесій, під час яких прийнято рішення з 88 питань. Головою сільської ради видано 90 розпоряджень.

  Бюджет сільської ради перевиконано на 109 тис. грн..

  Впродовж року здійснювалися видатки на благоустрій населеного пункту, ремонт доріг, на субвенцію на заклади спільного користування і соціальної сфери, виготовлення технічної та проектно-кошторисної документації.

  В поточному році планується розпочати проведення вуличного освітлення, в ремонті доріг допомогу обіцяли сільськогосподарські підприємці.

  Очільник громади наголошував на необхідності проведення розчистки дерев та прибирання прибудинкових територій. Наголосив на тому, що питання ремонту доріг є найактуальнішим.

  За активну участь у житті громади Г.Проць висловив подяку та вручив матеріальну допомогу трьом жителям села – М.Світлоокому, М.Барановському та О.Фурманчуку.

  На загал Г.Проць зачитав звернення жителів с.Лука Мовчанська до облдержадміністрації про передачу у користування громаді водного об’єкта, який використовується обома громадами для створення рекреаційної зони.

  Громада визнала роботу виконавчого комітету задовільною.

  Також йшла мова про використання коштів з соціальних угод та самооподаткування.

  Старший дільничий офіцер поліції сектору превенції Жмеринського ВП С.Кабаровський інформував учасників зібрання про організацію роботи дільничих офіцерів, про групи швидкого реагування, застеріг від різного роду шахрайств, які часто трапляються останнім часом.

  О.Легеза у своєму виступі презентував відеофільми, які ілюструють досягнення області та району за останні роки та є своєрідним звітом очільників області і району перед громадою.

  Присутні в залі переглянули фільм «Вінниччина -2018. Є що сказати!» та презентацію досягнень району.

  Голова райдержадміністрації коментуючи показане, відзначив нерозривний зв’язок децентралізації влади і медичної реформи. Аргументував великі вкладення в медичну галузь необхідністю створення лікарні інтенсивного лікування, яка в майбутньому може стати одним із факторів, який вплине на рішення про обрання повітового центру. Говорив про залучення додаткових коштів на закупівлю необхідного для реалізації другого етапу медичної реформи – забезпечення проведення обов’язкових безкоштовних клініко-діагностичних досліджень на базі ЦРЛ. Поінформував про втілення в життя інвестиційного проекту з вирощування на Жмеринщині королівських креветок. Подякував аграріям за підтримку розвитку як громади, так і району в цілому. А ще відзначив високий рівень розвитку культури в сільській раді та презентував аматорському фольклорному колективу «Мовчанські дивоцвіти» обіцяний раніше баян.

  Начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко продовжив тему медицини, відповів на запитання місцевих жителів.

  Відповідав на запитання і представник СО «Жмеринські ЕМ» В.Нечепоренко.

  Про стан справ в дорожній службі, плани на поточний рік, обсяг фінансування урядової програми упорядкування дорожнього фонду розповідав начальник філії «Жмеринський Райавтодор» О. Навроцький. Потішив мовчанців новиною про плани провести ремонт містка та ямковий ремонт дороги.

  Заступник начальника-начальник відділу праці управління соціального захисту населення І.Тарануха поінформувала про порядок призначення та виплати субсидій, їх монетизацію, відповіла на поставлені запитання.