Голова Жмеринської районної державної адміністрації, депутат Вінницької обласної Ради О.Легеза та робоча група, до складу якої входять представники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ, організацій району 12 березня 2019 року взяли участь в зборах-сходах громадян в Кам’яногірській сільській раді.

  Мета поїздки – в живому спілкуванні з людьми з’ясувати нагальні проблеми громади, дати роз’яснення новацій в законодавчій базі, відповісти на питання різного характеру.

  А також ознайомити жителів села зі здобутками області та району останніх років.

  Сільський голова В.Гринік представив загалу звіт про роботу за 2018 рік. Відзначив, що завдяки жителям громади, виконкому та спонсорам було проведено великий обсяг робіт. Наразі, зупинився на окремих з них. Повідомив, що у минулому році в громаді народилося 2 дітей, зареєстровано 1 шлюб і, нажаль, померло 26 осіб. Впродовж року до сільської ради надійшло та розглянуто 341 звернення від громадян. 12 тис. грн. з сільського бюджету було призначено на виплату матеріальної допомоги. Бюджет виконано на 101,6 %. Впродовж року було проведено 18 км центрального водопостачання в с.Кам’яногірка та с.Олексіївка. Зроблено вуличне освітлення в Кам’яногірці, підведено воду до будинку культури. Проводився благоустрій вулиць та кладовища. Допомогу технікою надавали сільськогосподарські підприємства ТОВ «Курланд» та ФГ «Дзялів», використовувалися кошти, отримані за соціальною угодою. Похизувався здобутками освітян та учнів, в минулому році учениця Кам’яногірської школи С.Чернюк здобула срібло у Математичному Кубку Європи в Парижі. Говорив про вжиті заходи для забезпечення роботи ФАПу, проведений ремонт будинку культури, виготовлення технічної документації на ремонт Олексіївського сільського клубу. За фінансову підтримку висловив щиру подяку сільськогосподарським підприємцям. Перелічив також і ряд проблемних питань, які потребують вирішення, а саме: проведення розчистки дерев для убезпечення від перебоїв у електро- та водопостачанні, наведення порядку біля домогосподарств, налагодження процесу роздільного збирання та вивезення сміття. Найболючішою з проблем вважає стан доріг.

  Очільник громади відповів на запитання односельчан.

  Старший дільничий офіцер поліції сектору превенції Жмеринського ВП С.Кабаровський інформував учасників зібрання про організацію роботи дільничих офіцерів, про групи швидкого реагування, застеріг від різного роду шахрайств, які часто трапляються останнім часом.

  О.Легеза у своєму виступі подякував освітянам за високі здобутки, сільськогосподарським підприємцям - за підтримку громади. Презентував відеофільми, які ілюструють досягнення області та району за останні роки.

  Присутні в залі переглянули фільм «Вінниччина -2018. Є що сказати!» та презентацію досягнень району.

  Голова райдержадміністрації коментуючи показане, відзначив нерозривний зв’язок децентралізації влади і медичної реформи. Аргументував великі вкладення в медичну галузь необхідністю створення лікарні інтенсивного лікування, яка в майбутньому може стати одним із факторів, який вплине на рішення про обрання повітового центру.

  Начальник відділу охорони здоров’я О.Ярмоленко більш детально розповів про втілення медичної реформи на Жмеринщині, підготовку до другого її етапу – клініко-діагностичних досліджень, які будуть проводитися на базі районної лікарні за допомогою закупленого обладнання, безкоштовно. А також про систему функціонування Національної служби здоров’я України, екстреної медичної допомоги, електронні рецепти, функціонування ФАПів, роботу сімейних лікарів, т.ін.

  О.Легеза відповів на ряд запитань від жителів села.

  Зокрема, люди цікавилися питаннями транспортних перевезень, тарифів на них, створення громадського пасовища.

  Очільник району також поінформував про інвестиційні проекти, які сприяють розвитку району.

  На питання щодо земельних відносин кваліфіковані відповіді надавав заступник начальника відділу у Жмеринському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області А.Бесараба.

  Про нововведення в газовій сфері поінформувала представник Жмеринського відділу ПАТ «Вінницягаз» І.Янковська.

  Представник СО «Жмеринські ЕМ» В.Нечепоренко відповів на запитання, які стосувалися електропостачання, передачі показників лічильника та оплати за спожиту електроенергію.

  Заступник начальника-начальник відділу праці управління соціального захисту населення І.Тарануха поінформувала про порядок призначення та виплати субсидій, проведення їх монетизації.