Уряд змінює систему охорони здоров’я, щоб кожен українець міг отримати якісну та доступну медичну допомогу. Перший етап має вже конкретні результати.

  За інформацією, яку надав начальник відділу охорони здоров’я райдержадміністрації О.Ярмоленко на Жмеринщині станом на 11.03.2019 року 48703 особи підписали декларації з сімейними лікарями, що становить 79,1% від всього населення. 3 лікаря перейшли рубіж 1900 пацієнтів, 16 лікарів – 1800, тільки один лікар не перетнув рубіж в 1000 пацієнтів.

  Національна служба здоров’я України відкрита до спілкування. З 11 березня на своєму сайті відкриває вільний доступ для громадян. До перегляду буде доступна інтерактивна карта закладів охорони здоров’я, які уклали угоду з НСЗУ та структурних підрозділів, інформація про кожного конкретного лікаря і кількість укладених декларацій за віковою структурою та статтю.

  Таким чином кожен зможе вибрати собі сімейного лікаря, який не набрав граничної кількості пацієнтів.

  Два рази на місяць НСЗУ надаватиме інформацію про обсяг фінансування закладів охорони здоров’я за поточний період.

  Сімейні лікарі розпочали роботу в тестовому режимі з електронною амбулаторною карточкою пацієнта. Система має запрацювати з 01.04.2019 року. Першим етапом її реалізації буде електронний рецепт пацієнта. Тепер хронічно хворим пацієнтам не потрібно буде йти на прийом до лікаря, а домовитися про виписку рецепта по телефону.

  Окрім цього, з’явилися додаткові сервіси для пацієнтів – на прийом до лікаря тепер можна записатися онлайн або телефоном, отримати консультацію лікаря телефоном, зробити всі базові аналізи та дослідження в приміщенні амбулаторії.