Жмеринський міськрайонний відділ державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області інформує:

  Як визначається заборгованість за аліментами

  Якщо Ваш виконавчий документ знаходиться на примусовому виконанні у відділу державної виконавчої служби, то Ви повинні знати, що виконавець стягує з боржника аліменти в розмірі визначеному виконавчим документом, який видав суд.

  За наявності заборгованості із сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці, стягнення може бути звернено на майно боржника.

  Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника, якщо існує непогашена заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму платежів за три місяці.

  Заборгованість за аліменти, присудженими у частці від заробітку (доходу), визначається виходячи з фактичного заробітку (доходу), який платник аліментів одержав за час протягом якого не проводилося їх стягнення, незалежно від того, одержано такий заробіток (дохід) в Україні чи за кордоном.

  Якщо платник аліментів не працював на час виникнення заборгованості або є фізичною особою – підприємцем і перебуває на спрощеній системі оподаткування, або є громадянином України, який одержує заробіток (дохід) у державі з якою Україна не має договору про правову допомогу, визначається виходячи із середньої заробітної плати працівника для даної місцевості.

  У разі встановлення джерела і розміру заробітку (доходу) платник аліментів, який він одержав за кордоном, за заявою одержувача аліментів державний виконавець здійснює перерахунок заборгованості.

  Розмір заборгованості за аліментами обчислюється державним виконавцем, а в разі виникнення спору – вирішується судом за заявою зацікавленої особи.