Минуло 75 років від часу коли у пору масштабної Другої світової війни, у далекому 1941 році бойові дії перемістилися на територію України. Жертвами цієї війни стали близько 13 млн. українців, не рахуючи скалічених тіл та душ.

  На Жмеринщині 22 червня 2016 року біля пам’ятника загиблим воїнам відбувся скорботний захід, приурочений Дню скорботи і вшанування жертв війни в Україні.

  У заході взяли участь заступник голови Жмеринської районної державної адміністрації Ю.Колесник, заступник голови районної ради В.Бігас, секретар Жмеринської міської ради О.Мацера, заступник військового комісара Р.Фальфушинський, заступник голови ради міської організації ветеранів С.Єгоров, депутати міської ради, громадськість, представники засобів масової інформації.

  Траурний мітинг розпочали з хвилини мовчання на знак вшанування пам’яті загиблих.

  Слова скорботи та синовньої вдячності звучали з вуст виступаючих на адресу загиблих визволителів нашого краю. Низький уклін адресувався ветеранам, які пройшли лихоліття війни наближуючи Велику Перемогу над нацизмом у Європі.

  У своїй промові В.Бігас відзначив нечуваний героїзм українців, який виявили вони в роки Другої світової війни і виявляють зараз. Адже смертельне дихання війни відчувається знову. Схід став ареною бойових дій, гинуть люди. Сьогодні українські воїни забезпечують існування нашої держави, захищаючи її від російської агресії.

  Світла пам'ять всім загиблим за свободу України. Завдяки їх подвигу в нашій державі обов'язково настане спокій і мир.

  Учасники зібрання вшанували пам'ять полеглих покладанням до могили вінків та квітів.