В Жуковецькій сільській раді 4 березня 2019 року відбулися збори-сходи громадян. У заході взяли участь: голова Жмеринської районної державної адміністрації О.Легеза, голова районної ради В.Малярчук, керівник апарату райдержадміністрації Т.Москальчук, начальник відділу освіти І.Цимбал, начальник відділу призначення соціальних допомог управління соціального захисту населення Л.Сулима, заступник начальника відділу у Жмеринському районі ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області А.Бесараба, начальник районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області М.Горбатюк, заступник головного лікаря РМЦ ПМСД С.Манілко, начальник філії «Жмеринський Райавтодор» О.Навроцький, заступник директора СО «Жмеринські ЕМ» І.Дученко, представник Жмеринського відділу реалізації ТОВ «Вінницягаззбут» Л.Сандул, дільничний офіцер поліції С.Кабаровський, представники сільськогосподарських підприємств, жителі територіальної громади.

  Сільський голова Н.Тріскун, привітала присутніх у залі, представила загалу гостей. У своєму звіті про роботу за 2018 рік зазначила, що до сільської ради входить 5 населених пунктів: с.Жуківці, с.Щучинці, с.Сідава, с.Ярошинка та с.Петрівка, де проживає понад 1700 жителів. На території сільської ради функціонує 2 школи, 1 філія, 1 ФАП, 3 пункти тимчасового базування, 1 будинок культури, 3 сільських клуби, 2 бібліотеки, відділення зв’язку, 5 торгівельних точок, 14 підприємців. За звітний період відбулося 6 засідань сесій сільської ради, де прийнято 125 рішень та 14 засідань виконкому, де розглянуто 74 питання, 36 з яких відносяться до власних повноважень, 31 – делегованих. Отримано та розглянуто 494 звернення від громадян. В минулому році на території громади зареєстровано 111 громадян, 65 – знято з реєстрації. Народилося 18 дітей, померло 34 особи, укладено 3 шлюби. Очільник громади детально інформувала присутніх про напрямки діяльності ради, здійснені видатки та здобутки, поділилася планами на поточний рік. Зокрема, заплановано та закладено у бюджет кошти для проведення ремонту доріг, опалення в будинку культури та сільських клубах, виготовлення технічної документації на 125 га громадського пасовища. Також підготовлено на конкурс 2 проекти розвитку. В громаді ведеться підготовка до роздільного збирання сміття, встановлено 25 майданчиків та закуплено 25 контейнерів, в цьому році заплановано закупити ще стільки ж сміттєвих баків, закладено кошти і на вивіз сміття. Вагому участь у житті громади беруть сільськогосподарські підприємства, які допомагають у реалізації задуманого. За це сільський голова щиро подякувала їм. Висловила подяку за підтримку та допомогу очільникам району О.Легезі та В.Малярчуку, усім активним мешканцям, приватним підприємцям, учнівській молоді, які долучаються до загальних справ. Висловила сподівання на подальшу співпрацю задля спільної мети.

  Хвилиною мовчання вшановано загиблих героїв афганської війни та АТО, жителів громади, які відійшли у вічність.

  О.Легеза у своєму виступі подякував жителям громади за запрошення до участі у зборах сходах, відзначив важливість живого спілкування з людьми. А також запропонував до перегляду відеофільми про здобутки області - «Вінниччина – 2018. Є що сказати!» та успіхи нашого району у минулому році.

  На здобутках району, пріоритетах діяльності сконцентрував увагу присутніх В.Малярчук.

  Керівники району вели мову про роботу з потенційними інвесторами, яку сподіваються відновити найближчим часом. В результаті успіху задуманого проекту буде створено додаткові робочі місця, збільшаться надходження до районного бюджету. Говорили про переваги децентралізації, завдяки якій територіальні громади мають значно більші надходження до сільських бюджетів. Зазначили великий обсяг роботи, проведений в напрямку покращення матеріальної бази медичних закладів, зокрема, центральної районної лікарні, залучення додаткових коштів до підготовки бази для створення лікарні інтенсивного лікування, яка в майбутньому може стати одним із факторів, який вплине на рішення про обрання повітового центру. Інформували про проведення тендерних процедур для закупівлі необхідного обладнання для проведення клінічних досліджень в рамках реалізації медичної реформи. Йшла мова про об’єднання територіальних громад та перспективу адміністративного поділу району.

  Жителі громади мали змогу поставити питання та отримати кваліфіковані відповіді від профільних спеціалістів. Наразі, запитання стосувалися: пільгового перевезення громадян, в т.ч. і підвозу дітей до школи, передачі показників електролічильника, формування та доставки до абонентів квитанцій, їх оплати, призначення та виплати субсидій, їх монетизації, долі малокомплектних шкіл, т.ін.

  Більш розгорнуто про стан доріг, урядову програму відновлення дорожнього фонду інформував учасників зібрання О.Навроцький. Відзначив великий обсяг ремонтних робіт, який проведено в минулому році, зокрема, і в районі. Завдяки сприянню голови райдержадміністрації до 8 млн. грн.., які було виділено на ремонт доріг на території району, додатково було залучено ще 6,5 млн. грн. Повідомив і про заплановані роботи у поточному році. Наразі, ремонтуватимуть 8 доріг, в їхньому числі і жуковецького напрямку теж.

  По завершенні зборів охочі мали змогу отримати індивідуальні консультації з різних питань.