26 лютого 2019 року з ініціативи Жмеринської міськрайонної філії Вінницького ОЦЗ та відділу освіти Жмеринської міської ради в приміщенні Жмеринської МФ відбулось засідання круглого столу «Обираємо професійне майбутнє разом. Значення соціального партнерства на сучасному молодіжному ринку праці”. В заході взяли участь Кісілюк Тетяна, заступник начальника відділу освіти Жмеринської міської ради, Кульпіта Ярослав, заступник директора з навчальної частини Жмеринського ВПУ, освітяни, активна шкільна молодь, активні батьки, роботодавці - представники залізничних підприємств Жмеринки та фахівці Жмеринської МФ Вінницького ОЦЗ: начальник відділу взаємодії з роботодавцями Сметанська Тетяна, фахівець з профорієнтації Стрельбицька Людмила, загалом в заході взяли участь 60 чол.

  Відкрив засідання круглого столу заступник директора Жмеринської міськрайонної філії Вінницького ОЦЗ Олексій Степанов. Він зазначив, що державна служба зайнятості - одна з тих служб, яка може, хоче та надає можливість школярам отримати профорієнтаційні послуги.

  Продовжив виступ начальник відділу кадрів Дирекції залізничних перевезень Олександр Яремчук, який наголосив, що Жмеринка – місто залізничників та розповів про потребу в залізничних професіях. Присутнім були продемонстровані презентації підприємств у вигляді фільмів та слайдів. Також він повідомив про необхідність подальшої співпраці між ПАТ «Українська залізниця» та службою зайнятості в рамках підписаного меморандуму.

  Розповів про підготовку кадрів з числа робітників заступник директора з навчальної частини ДПТНВЗ «Жмеринське ВПУ» Ярослав Кульпіта.

  Після обговорення батьки та школярі прийняли активну участь в роботі по локаціях.

  Безпосередньо учні були запрошенні до комп’ютерного класу де їм було презентовано профдіагностичний комплекс «Веб-базована платформа для он-лайн профорієнтаційного консультування «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа». Зареєструвалися та почали проходити тестування 12 учнів.

  Обговорення з батьками проблем у визначенні майбутньої професії дітей продовжилось у вигляді дискусії. Олексій Степанов розповів про нові та актуальні професії на ринку праці.

  Вікторія Даніловська, провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями