Про важливі зміни в соціальній сфері, зокрема монетизацію субсидій та одноразову індексацію пенсій йшла мова на нараді за участю першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Монастирського, начальника управління соціального захисту населення Надії Василик, її заступника Ірини Таранухи, заступника начальника Жмеринського об’єднаного управління Пенсійного фонду України

  Вінницької області Наталії Абрамової, керуючого Жмеринським відділенням ПАТ «Вінницягаз» Євгенія Кудлаєнка, начальників відділів управління соціального захисту: Людмили Сулими, Надії Вдовиченко, секретарів сільських, селищної рад, відповідальних осіб за збір документів для оформлення субсидій, представників об’єднаних територіальних громад.

  На початку зібрання Олександр Монастирський ознайомив присутніх з питаннями, які плануються розглянути під час наради та закликав уважно вивчити та довести до жителів громад достовірну інформацію про нововведення, які відбулись в питаннях соціального захисту населення.

 Зі змінами в нормативно – правових документах щодо надання житлових субсидій населенню у грошовій формі ознайомила Надія Василик. Вона зазначила, що правила призначення допомоги у сплаті комунальних платежів залишаються незмінними. Змінюється лише механізм її виплати. Головним завданням для органів влади, енергопостачальних підприємств, Ощадбанку відділення Укрпошти, місцевих органів влади є напрацювання єдиного алгоритму дій, який призведе до чіткого виконання всіх етапів монетизації субсидій.

  Про запобігання загрози несвоєчасної сплати за споживання газу у зв’язку із монетизацією субсидій вів мову начальник Жмеринського відділення ПАТ «Вінницягаз» Євгеній Кудлаєнко. В своєму зверненні до представників територіальних громад він акцентував увагу на проведенні роз’яснювальної роботи серед населення щодо вчасної оплати комунальних платежів.

  Заступник начальника Жмеринського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області Наталія Абрамова довела до відома присутніх інформацію про проведення одноразової індексації пенсій в 2019 році. Вона роз’яснила всі деталі отримання даних виплат, які рівними частинами будуть проведені у березні та квітні. А також роз’яснила механізм проведення управлінням Пенсійного фонду виплати субсидій в грошовій формі.

  Про доставку виплат субсидіантам листоношами інформувала начальник Жмеринського відділення поштового зв’язку Вінницької дирекції ДП поштового зв’язку «Укрпошта» Ольга Однороб.

  Про співпрацю управління соціального захисту населення райдержадміністрації з представниками територіальних громад району та виконання зобов’язань щодо належного оформлення документів на отримання субсидій вела мову керівник підрозділу Надія Василик.

  Заступник начальника управління Ірина Тарануха, начальник відділу по призначенню соціальних допомог Людмила Сулима та начальник відділу державних соціальних інспекторів Надія Вдовиченко акцентували увагу учасників наради на вирішенні проблемних питань у призначенні субсидій, зокрема повернення коштів внаслідок надання недостовірної інформації при оформленні.