Відкритий молодіжний кубок Жмеринського району з баскетболу пам’яті героїчного земляка відбувся 24 лютого 2019 році.

  Тарас Шпіганєвич прожив занадто коротке (20 років), але яскраве життя. Лідер за характером, дружелюбний, завжди готовий прийти на допомогу, сумлінний у всіх справах. З відзнакою закінчив 9 класів місцевої школи, з червоним дипломом – Чернятинський коледж.

  Захоплювався технікою, сам сконструював чимало технічних виробів, за які неодноразово отримував нагороди навіть всеукраїнського рівня. Активно брав участь в художній самодіяльності. Після закінчення коледжу вступив на 3 курс Вінницького аграрного університету.

  В 2013 році на контрактній основі вступив на військову службу. В складі 95 –ї Житомирської окремої аеромобільної бригади виконував військовий обов’язок на Сході. Під час обстрілу із гранатомету, Тарас був поранений за кермом БТР. Та, незважаючи на це, зробив все можливе для того, щоб не постраждали інші члени екіпажу. Та попри всі старання медиків врятувати Тараса не вдалось. Він помер 4 серпня 2014 року…

  Урочисте відкриття змагань відбулось за участю заступника директора з виховної роботи Чернятинського коледжу Вінницького НАУ Аркадія Волкотруба, голови Жмеринської районної ради ВФСТ «Колос» Василя Марчука, завідуючог кафедри фізичного виховання Григорія Берещука, батька та дідуся Героя - Анатолія Петровича та Петра Францовича Шпіганевича.

  Присутні вшанували пам’ять хвилиною мовчання та поклали квіти до меморіального знаку загиблого земляка.

  Участь у баскетбольному турнірі взяли чотири команди: Барського коледжу транспорту і будівництва, Чернятинського коледжу, Жмеринської МДЮСШ, Станіславчицької ЗОШ І-ІІІ ст..

  В ході завзятої боротьби перемогу здобула команда Жмеринської міської дитячої юнацько – спортивної школи ( тренер – О.Кобзар), друге місце – команда Чернятинського коледжу ( тренер – Р.Вознюк), третіми виявилась команда Станіславчицької ЗОШ І – ІІІ ст. ( В. Кравець), четверті - Барський коледж транспорту і будівництва ( тренер – О.Завадський).

  Нагородження провели батько та дідусь Тараса Шпіганевича - Анатолій Петрович та Петро Францович.

  Команда - переможець отримала Кубок та Диплом, а всіх учасників - переможців нагороджено грамотами..

  Кращі гравці змагань: Наталя Маліта ( Барський коледж), Ілля Мельников ( м. Жмеринка), Сергій Крисун (Станіславчицька ЗОШ І –ІІІ ст..) , Максим Сулима ( Чернятинський коледж) отримали пам’ятні сувеніри.

  Всіх учасників змагань адміністрація Чернятинського коледжу пригостила смачним обідом.