В кабінеті першого заступника голови Жмеринської районної державної адміністрації О.Монастирського 22 лютого 2019 року відбулася спільна нарада представників: управління соціального захисту населення, об’єднаного управління Пенсійного фонду, відділення «Ощадбанку», поштового відділення, енергопостачальних та комунальних підприємств, які надають послуги населенню.

  В ході зустрічі обговорювалося питання виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі.

  Про зміни до ряду постанов Кабінету Міністрів України, які регламентують новий порядок надання житлових субсидій інформували присутніх: начальник управління соціального захисту населення Н.Василик, її заступник І.Тарануха, заступник начальника Жмеринського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Вінницької області Н.Абрамова.

  Про роль «Ощадбанку» у процесі здійснення виплат, кроки, які зроблено для підготовки надання послуг повідомив керуючий Жмеринського територіального відділення М.Завадський.

  Під час наради відпрацьовувався механізм взаємодії суб’єктів процесу, з’ясовувалися незрозумілі моменти, узгоджувалися дати обміну інформацією. Розглянуто ряд питань, які потрібно враховувати при здійсненні виплат.

  Виплата субсидій у грошовій формі буде здійснюватися за період з 1 січня цього року та є першим етапом монетизації, другий етап стартуватиме в березні. Виплата пенсіонерам здійснюватиметься через Пенсійний фонд та надаватиметься разом з пенсією, іншим субсидіантам через «Ощадбанк». Банк здійснюватиме розрахунки з енергопостачальними та комунальними підприємствами та надсилатиме повідомлення субсидіантам про необхідну доплату чи залишок коштів.

  Перевага нововведеня в тому, що споживачі зможуть використати зекономлену субсидію на свій розсуд.