Другий день фестивального марафону «Проліски надії - 2019», 13 лютого, був надзвичайно насиченим.

  Яскраво і дружно розпочала його Олександрівська школа. Зворушлива дівчинка-янголя всіх привітала і роздала побажання членам журі. Піснею «Рідна серцю Україна» концертну програму розпочав гарний, дружний, шкільний хор. Душевно, з відчуттям ритму, логічними наголосами декламувала вірш «Любимо Україну» учасниця обласного фестивалю «Зіркова мрія» Рижак Ольга.

  Чудовий дует у складі Літовченко Юлії та Мороз Катерини виконав піню «Лелеча пісня». Яскравою , дзвінкоголосою зірочкою засвітилася у цей день і учениця 3 класу Сидорук Олександра.

  Традиційно підтримав виступ школи і гурт «Отаман» піснею «Шабля- подруга». Виступили на сцені і дитячий квартет «Юні козаки». Виступ школи піснею «Україно моя» звершувала артистична, талановита учениця 9 класу Лісовецька Марія, яка теж була учасницею обласного конкурсу солістів –вокалістів і читців «Зоряна мрія». Програма виступу була продуманою, тематичною, її супроводжували тематично і яскраво підібрані відео супроводи. Журі відзначило і гарну роботу ведучих – Мельник Вероніки та Мацишена Віталія.

  Душевно, спокійно діалогом мами та сина розпочали програму учасники фестивалю з Рівської школи. Професійно, чуттєво пісню «Лелеча доля» виконала музичний керівник Тарнавська Т.В., яка, до речі, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною, підтримала школу. Харизматичний Слободян Артур продемонстрував уміння читати гуморески. Гарний сценічний вигляд мав і вокальний ансамбль працівників школи, які виконали пісню «Рідна Україна». Приємно вразив членів журі танцювальний колектив, який злагоджено, синхронно, з запалом виконав танець «А ми дівчата з України». Завершився виступ самодіяльного колективу піснею «Я бажаю вам».

  Третіми естафету прийняли учасники самодіяльної творчості Кармалюківської школи.

  Приємно, що школа , не змінюючи традиціям , вирізняється підбором репертуару і високою виконавською майстерністю. А це виконана тріо хлопчиків пісня «Україна», дуетом у складі Власенко Тетяни і Кириловської Карини - пісня Христини Соловій «Синя пісня». Інтонаційно, чуттєво прозвучала «Пісня про бабусю» у виконанні Кириловської Карини. Додали настрою і пісні у виконанні квартету та квінтету, а ще вокально – хореографічна композиція «Мир над Україною» у виконанні ансамблю «Перлинки». Дзвінкоголосий, позитивний, дитячийхор та чудова солістка Огородник Софія завершили виступ шкільного колективу піснею «Дай нам, Боже».

  Багатожанровим і змістовним був і виступ учасників художньої самодіяльності Сербинівського НВК, а розпочав його яскравий , позитивний ансамбль «Джерельце» учнів 1-4 класів. Гарно поєдналися у вокально –хореографічну композицію пісня у виконанні брата і сестри Лебедичів та танцювального колективу «Вишиваночка». Гарним доповненням програми стало проникливе виконання вірша «Ми були, ми є і будем завжди!» Анастасією Гусак. Тріо у складі вчителів виконали пісню «Захисники», а вокальний жіночий ансамбль , у складі якого була і директор НВК , потішили присутніх піснею «Грай, музико, грай!». Гарно виглядав і учнівський дівочий ансамбль «Калинове намисто » з піснею «Моя вишнева Україна». Зберігає школа і свої танцювальні традиції – танець «Козачок» у виконанні ансамблю «Вишиваночка» додав настрою усім глядачам і членам журі. «Щастя нам, українці» співала зі сцени учитель музичного мистецтва Тетяна Лукова. А завершив виступ багаточисельний хор Сербинівського НВК піснею «Оберіг».

  «Співоча родина – душа України» саме під таким гаслом і пройшов увесь виступ Браїлівської ЗОШ І-ІІІ ст., яка розпочала свій виступ потужним багатоголосим змішаним хором та піснею «Рушник вишиваний». Чуттєво, проникливо, інтонаційно прочитала поезію Дарина Бермес. Дуже зворушливо прозвучав дует сестер Анастасії та Софії Семенюк. До речі, Анастасія була учасницею обласного конкурсу солістів – вокалістів «Зоряна мрія». Традиційно взяв участь у звіті і ансамбль хлопчиків «Вруна» з піснею «Гей, шуми, великий луже!» та жіночий вокальний ансамбль з піснею «Донька України». Була у звіті школи і прем’єра пісні самодіяльного автора і композитора, учителя музичного мистецтва Леоніда Тодосюка «Батькові горіхи». Зачаровано присутні дивилися і танець у виконанні учнів 3-4 класів «Диво - квітка». А справжнє захоплення викликав у присутніх фінальний номер програми, коли на сцену вийшли чотири співочих родини, які виконали попурі на тему український пісень під інструментальний супровід, які продемонстрували тісні родинні зв’язки, що перетворюються в зворушливі художні номери.

  Яскравим, дзвінкоголосим хором та піснею «Веселка» розпочали виступ учасники звіту Кудіївецької школи. Професійно виконала попурі з пісень Володимира Івасюка учитель музичного мистецтва Катерина Шляхетнюк, а гумором та гарним виконанням гуморески Павла Глазового потішив присутніх Ярослав Адамчук. Жіночий вокальний ансамбль «Дивограй», у складі якого співає і директор школи, відповідає назві - сценічний, яскравий ,потішив піснею «Грай , музико». Маленька театральна постановка - таким був номер у виконанні тріо учнів, двоє з яких першокласники, «А ти мене любиш?». Потужно і злагоджено прозвучала пісня у виконанні чоловічого гурту «Козаки» «Хай живе вільна Україна» - у його складі співав і Олександрівський сільський голова. «Даруй добро» - закликали фінальною піснею учасники шкільного хору.

  А учасники звіту з Тарасівської школи садили у цей день «Дерево добра». Котрий рік колектив приємно дивує креативним підходом до оформлення своїх виступів. На сцені було різнокольорово, яскраво, життєрадісно. Був і хоровий спів, і ансамблевий і веселий танок. І зворушливе, обігране, як в справжньому театрі, читання вірша «Себе ми продовжуємо в дітях» у виконанні директора школи.

  «We are the world» - «Ми – світ» співали діти Кацмазівської школи. Співали проникливо, дзвінко, дружно. Таким же проникливим і злагодженим був увесь виступ Кацмазівської школи. На особливу увагу заслуговують учасниці обласного конкурсу солістів – вокалістів «Зоряна мрія» Барчишена Аліна та Гончарук Ангеліна. Чуттєво, інтонаційно правильно прочитала авторський вірш учительки Броварської Г.О. «Якби я стала художником» учениця школи Кульбачук Катерина. Не зрадив своїм традиціям і ансамбль «Кацмазоночка» - барвисті , в гарних сценічних костюмах, задіяли у своєму виступі і директора школи. Завершив виступ також хор школи піснею «Я горда тим, що українка».

  Свій виступ аматори самодіяльної творчості Коростівецької школи розпочали віночком українських пісень у виконанні ансамблю у складі якого також був директор школи. З серцем, чуттєво виконав сольну пісню «Я сьогодні від вас від’їзжаю» Сем’яшкін Сергій. Гарно виступили у цей день і дитячий ансамбль з піснею «Журавлята» та тріо учителів з піснею «Грає сонце». А Костецька Дарина чуттєво, переконливо виконала вірш учительки школи Ткач Катерина Анатоліївна.

  Гарною позитивною піснею «Соловейко» у виконанні дитячого ансамблю розпочала виступ Жуківецька школа. Чуттєво , інтонаційно читала поезію Завальнюк Яна. Позитивний, сценічний був і вчительсько-батьківський ансамбль з піснею «Україно - ненько». Яскраві, веселі – такими були учасники шкільного хору з піснею «Шлях до сонця», якою школа завершила свій виступ.

  Позитивна, дзвінкоголоса Аліна Грінік розпочала виступ Кам’яногірської школи піснею «Над Україною». Інтонаційно правильно, чуттєво прочитала вірш Форманюк Діана. Вокальний ансамбль учителів виконав пісню «Дорога додому», а пісню «Мама і доня» зворушливо виконали мама і доня Когут Лілія та Христина. Гарним, чистим двоголоссям проспівав хор Кам’яногірської школи пісню «Вишнева УкраЇна», якою школа і завершила свій виступ та фестивальний день.

  Окремо хочеться відмітити те, що усі школи проявили високу сценічну культуру, виконавську майстерність , дотрималися тематики фестивалю. Члени журі відмітили якість і глибокий зміст відеосупроводів до окремих номерів і програм, а ще тішить той факт, що, практично, усі директори шкіл уже є учасниками художньої самодіяльності своїх колективів.

  А фестиваль потужним, твердим , талановитим кроком рухається далі!