Літо – це пора нових вражень, пора нового яскравого життя. Літо – це окрема маленька республіка. Саме тому літні пришкільні табори стали джерелом позитивних емоцій, дружби, доброти та здоров’я.

  На базі семи навчальних закладів Жмеринського району завершили свою роботу пришкільні табори з денним перебуванням для учнів 1-8, 10 класів. Відпочинком було охоплено 528 учнів, із них 49 дітей з малозабезпечених сімей, 83 дитини з багатодітних родин, 116 талановитих та обдарованих, 21 дитина батьків-учасників АТО, 7 дітей, позбавлених батьківського піклування, 4 дітей-сиріт, 7 дітей-інвалідів, 1 дитина, постраждала від наслідків аварії на ЧАЕС.

  Вся робота в таборах організовувалася відповідно до вимог чинного законодавства з урахуванням вікових особливостей дітей на основі їх ініціативи та за визначеним профілем. Традиційним для нашого району став профіль «За здоровий спосіб життя» - за ним працювало 5 таборів. Северинівський табір «Патріот» обрав профіль «патріотичний», а Кудіївецький «Яблуневий сад» – «екологічний».

  На базі таборів було організовано по два мовних загони (окремо для молодших та старших класів) з метою надання можливості спілкуватись іноземною мовою, застосовувати її у різних сферах діяльності (в ігрових та концертних програмах, спортивній, історичній та літературній тематиці).

  Працівники таборів були ознайомлені з умовами праці, правилами внутрішнього розпорядку, посадовими обов’язками, пройшли інструктаж з техніки безпеки, профілактики травматизму, попередження нещасних випадків, дотримання санітарно-гігієнічних вимог.

  Виховна робота таборів спрямовувалась на те, щоб допомогти дітям розкрити свої творчі здібності, позбавитися комплексів та страхів, порозумітися між собою, пізнати один одного краще.

  Не зважаючи на полеміку, яка постійно ведеться щодо пришкільного оздоровлення, було виконано основне завдання - протягом відпочинкової зміни випадків захворювань, отруєнь та травмувань не виявлено, а це - найважливіше!