15 лютого 2019 року, у день 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіці Афганістан, в Жмеринському центрі позашкільної роботи відбулися урочисті заходи з вшанування воїнів-інтернаціоналістів, які виконували свій військовий обов’язок на території інших держав. У залі зібралися представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, родини загиблих, ветерани афганської війни, яким довелось брати участь у бойових діях, не раз дивитися смерті у вічі, під кулями рятувати своїх побратимів, пережити біль втрати бойових товаришів. І хоч проходять роки, а рани не гояться, в душі кожного з них ця війна житиме вічним болем, гіркотою і ще болючішими спогадами.

  Події афганської війни нагадували кадри документальної хроніки.

  Хвилиною мовчання учасники зібрання вшанували світлу пам’ять 9 загиблих земляків.

  З вітальними промовами до ветеранів війни в Афганістані звернулися: секретар Жмеринської міської ради Ю.Світлак, голова районної державної адміністрації О.Легеза, заступник голови районної ради В.Бігас. Вони висловили велику повагу та щире захоплення мужністю, високим почуттям патріотизму і вірності військовій присязі, тих, хто пройшов горнило афганської війни. Низько вклонилися родинам загиблих.

  Почесними грамотами, подяками виконкому міської ради, районної державної адміністрації та районної ради, а також одноразовою грошовою винагородою відзначено ряд членів Спілки ветеранів війни в Афганістані. Матеріальну допомогу отримали родини загиблих.

  Воїни-афганці отримали ювілейні медалі та нагрудні знаки до 30-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан «Честь. Мужність. Пам’ять».

  Військовий комісар Т.Андрійчук у своїй промові згадував локальні конфлікти в різних країнах світу, в яких брали участь українці. Віддав шану присутнім в залі воїнам-афганцям, вклонився матерям та дружині загиблих на війні героїв. Долучився до вручення ювілейних медалей.

  Проникливим та емоційним був виступ голови Спілки ветеранів війни в Афганістані П.Фармагея, він озвучив страшну статистику, яку принесла чужа війна в Україну. Презентував книгу «Вони пройшли крізь вогонь», яку видано до ювілейної дати та вручив примірники жмеринчанам, історії про яких лягли в основу видання. Висловив та вручив Подяки від організації керівникам міста і району за підтримку та допомогу у здійсненні діяльності, проведенні заходів.

  Святкову концертну програму підготували для колишніх воїнів-афганців та всіх, хто прийшов вшанувати їх, працівники та вихованці центру позашкільної роботи.

  Учасники заходу вшанували пам’ять своїх загиблих побратимів покладанням квітів до пам’ятника.