В Жмеринському районному будинку культури 14 лютого 2019 року відбулося розширене засідання Ради відділу культури та туризму районної державної адміністрації, під час якого було підведено підсумки роботи в 2018 році та визначено завдання на рік 2019.

  Оголосив порядок денний, представив загалу гостей та новоспечених колег начальник відділу культури та туризму райдержадміністрації Ю.Рубан. Також привітав працівників культури та очільників територіальних громад, які нещодавно святкували свій день народження.

  У нараді взяли участь: керівник апарату райдержадміністрації Т.Москальчук, заступник голови районної ради В.Бігас, начальник управління культури та туризму міської ради В.Дудік, представники закладів культури та територіальних громад району, засобів масової інформації.

  З доповіддю про роботу галузі культури в 2018 році виступив Ю.Рубан. Він охарактеризував мережу закладів, основні досягнення, висвітлив проблемні питання. Дав коротку довідку про роботу кожного з підрозділів та визначив завдання на 2019 рік. Ним констатовано, що за минулий рік мережа зменшилася на 4 одиниці, також поменшало на 16 і творчих колективів, відповідно й учасників. В районі в закладах культури є 200 вільних вакансій, які не заповнюються. Та не дивлячись на те, представники творчого цеху впродовж 2018 року взяли участь в 2 Міжнародних, 4 Всеукраїнських і 11 обласних конкурсах, де заявили про себе з найкращого боку, здобули ряд перемог, в тому числі і гран-прі на фестивалі борщу та ще одного звання «народний». Працівниками культури забезпечувалося проведення всіх державних свят, інших розважальних заходів. За кошти районного та місцевих бюджетів здійснено ряд заходів для покращення матеріально-технічної бази. Та все ж існує багато проблем, які необхідно вирішувати. З основних Ю.Рубан назвав: опалення сільських закладів культури, придбання літератури для сільських бібліотек, забезпечення охороною музейних установ, придбання музичних інструментів і сценічних костюмів, комп’ютеризація закладів культури, кадрове забезпечення, недостатнє фінансування музичної школи, що обмежує набір учнів. Завдання, які поставлено з метою поліпшення умов праці працівників культури та обслуговування населення – збільшення фінансування на придбання техніки для звукозапису, сценічних костюмів, протипожежного обладнання, музичних інструментів, меблів, капітальний ремонт музею П.І.Чайковського і Н.Ф. фон Мекк, залу районного будинку культури, реконструкція опалення центральної районної бібліотеки. Начальник відділу культури та туризму подякував усім, хто своєю сумлінною працею примножують здобутки галузі, підвищують рівень обслуговування населення. Звернувся до очільників територіальних громад з проханням прикласти зусилля для забезпечення належних умов праці представникам галузі.

  В ході обговорення доповіді до виступів долучилися: директор центральної районної бібліотеки ім.В.П.Вовкодава Л.Шульган, викладач Станіславчицької дитячої музичної школи ім. В.Ф.Циганюка О.Ярощук, завідуюча музеєм історії с.Кармалюкове Л.Крайнік, керівник народного аматорського фольклорного колективу «Кралиця» Носківецького сільського будинку культури Т.Ярема, методист з питань роботи аматорських художніх колективів районного будинку культури І.Мартиновська, керівник «зразкового» духового оркестру Браїлівського будинку культури В.Тодосюк, завідуюча Подільським сільським клубом Г.Мельник. Вони більш детально охарактеризували свою роботу, повідали про здобутки та проблеми, поділилися планами на майбутнє.

  Т.Москальчук та В.Бігас у своїх виступах щиро дякували працівникам культури за те, що вони, не зважаючи на масу проблем, з честю та високою майстерністю виконують свою справу, досягають вагомих здобутків, бережуть культурну спадщину, популяризують її та дарують радість людям. Передали вітання від очільників району О.Легези та В.Малярчука, запевнили у тому, що районна влада й надалі буде усіляко підтримувати, дослухатися та, в міру можливості, вирішувати проблемні питання галузі.

  За підсумками роботи у 2018 році ряд кращих працівників закладів культури було відзначено Почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради. Подяки Жмеринської районної державної адміністрації, відділу культури та туризму і райкому профспілки працівників культури за сприяння розвитку культури в територіальних громадах, організацію ремонтних робіт вручено очільникам територіальних громад. Відзнаки обласного рівня від управління культури і мистецтв облдержадміністрації, обласного центру творчості отримали колектив Северинівської ОТГ та відділу культури і туризму в особі Ю.Рубана за підготовку та участь в V обласному фестивалі народної творчості «Різдвяне диво», посвідчення про присвоєння звання «народного» отримала представниця фольклорного колективу «Лелеченьки» Кармалюківського сільського будинку культури. За особистий внесок у розвиток культури і духовності жителів району, високий професіоналізм, популяризацію кращих зразків народного мистецтва Подякою відділу культури та туризму, райкому профспілки працівників культури нагороджено В.Дудіка.