Йшла мова на підсумковій нараді з лікарями та медичними працівниками загальної практики сімейної медицини, яка відбулась 7 лютого 2019 року за участю голови райдержадміністрації Олега Легези, голови районної ради Василя Малярчука першого заступника голови райдержадміністрації Олександра Монастирського.

  На початку зібрання головний лікар КНП «Жмеринський РМЦ ПМСД» Олег Калінський прозвітував про діяльність установи у 2018 році. Акцентуючи увагу присутніх на основних аспектах впровадження медичної реформи в районі. Ним проведено аналіз фінансово – господарської діяльності за минулий рік та стану матеріально – технічного забезпечення підрозділів.

  Зокрема, головний лікар зазначив, що на сьогоднішній день на Жмеринщині 76 % населення підписали декларацій з сімейними лікарями. Мережа медичних закладів складається із 6 амбулаторій, 13 ФАПів, 22 медичних пунктів тимчасового базування. Завдяки успішному впровадженню реформи зарплата медичних працівників зросла втричі. Значно покращилась матеріально – побутове забезпечення закладів медицини. В рамках програми «Доступні ліки» безкоштовними рецептами скористалось 54 тис. жителів Жмеринщини. Вартість відшкодування становить 1 млн. 877 тис. грн..

  Олег Калінський щиро дякував очільникам району за всебічну підтримку та співпрацю в напрямку впровадження медичної реформи в районі.

  Голова райдержадміністрації Олег Легеза, голова районної ради Василь Малярчук охарактеризували соціально - економічний стан району за минулий рік, акцентуючи увагу, що реалізація реформи та покращення матеріально – побутового забезпечення медичної галузі в минулому і поточному році є в пріоритеті у влади району. Та найголовнішим питанням на сьогоднішній день є моніторинг проблемних питань в системі охорони здоров’я, особливо в сільській місцевості.

  Тому керівники району закликали медиків до відвертого конструктивного діалогу.

  Під час дискусії з’ясувалось, що проблемними питаннями медичної галузі є погане забезпечення або відсутність мережі «ІНТЕРНЕТ». А також відсутність співпраці сільських голів з медичними працівниками.

  Для з’ясування повної картини ставлення медичних працівників та пересічних громадян до змін, які відбуваються в медичній сфері району вирішено провести соціологічне опитування. Щодо вирішення питання співпраці з керівниками територіальних громад очільники району ініціювали спільну нараду медичних працівників із сільськими, селищним головами.