Прийшла біда - пізно думати про запобіжні заходи, оскільки неможливо навчитися правильно поводитися під час пожежі чи аварії, коли уже горить або є уражені люди. Захиститися, оперативно надати правильну допомогу може лише той, хто готовий до надзвичайної ситуації. Отож мета даних рекомендацій - дати певні імпульси до дій у напрямку самозахисту.

  Ознайомившись зі змістом, дуже швидко виявите, що багато з наведеного для вас не є новим і вже десь зустрічалося. Часто достатньо незначних витрат і часу, щоб створити для себе і сім'ї надійну основу життєзабезпечення на випадок надзвичайних ситуацій. Можна вважати, що, взявши до уваги ці рекомендації і регулярно освіжаючи знання з надання першої (домедичної) допомоги, ви виконали значну частину роботи на шляху «готовності до надзвичайних ситуацій».

  Цього разу ми надамо рекомендації щодо комплектації та зберігання домашньої аптечки.

  У кожному господарстві є набір ліків, що нагромадилися протягом років. Але це скоріше схоже на звалище спецнепотребу, ніж на домашню аптечку. Можливо, ті препарати вже неефективні або ж навіть небезпечні. Варто знати, що непридатні для використання прострочені ліки змінюють вигляд: рідкі можуть розкластися, у таблетках - розкришитися, а креми - згіркнути.

  Домашню аптечку з добре розсортованих вмістом потрібно зберігати у спеціальній високо підвішеній шафці, щоб туди не дістали маленькі діти. В ідеальному варіанті - це домашня аптечка з доступною для кожного дорослого шухлядкою з перев'язочним матеріалом і частиною для зберігання ліків, що замикається. Такі передбачені в багатьох шафах для ванної кімнати. А втім, ван¬на - не ідеальне місце. Виберіть для домашньої аптечки не дуже тепле сухе приміщення.

  Все, що міститься в стандартизованій аптечці, починаючи від марлевих компресів, ножиць для розрізування пов'язок, засобів для дезінфекції рани, пластиру, бинтів і закінчуючи трикутною пов'язкою, рекомендують мати і у домашній аптечці. Це стосується й ліків, призначених для регулярного прийому. При цьому важливо зберігати всі рідкі або тверді ліки разом з упаковкою та відповідною інформацією виробника, а також позначити розпорядження лікаря.

  Додатково рекомендують:

  • засоби проти застуди;
  • медичний градусник;
  • знеболювальні препарати;
  • пінцет для видалення скалок;
  • засоби від проносу;
  • засоби для дезінфекції шкіри;
  • мазь від укусів комарів і сонячних опіків.